Martin Mls
12. října 2021 • 14:30

Jednadvacítka hraje proti Kosovu o komfort. Chce se naladit před Anglií

Autor: Martin Mls
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pardubice - Plzeň: Daněk se zaskvěl parádní střelou, Jedlička bez šance, 1:3
Olomouc - Bohemians: Choreo domácích ultras k vedení klubu i Jílkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud máte rádi seriály, tenhle vás zatím musí bavit. Nová jednadvacítka rozjela kvalifikaci na EURO nejúspěšněji za posledních dvanáct let a po dnešní partii s Kosovem může být ještě lépe. Ideální pohled na tabulku by měl na konci večera v Českých Budějovicích vypadat takhle: čtyři zápasy, dvanáct bodů, první místo. Půjde i o co nejlepší pozici před listopadovým šlágrem v Anglii, což je hlavní favorit české skupiny.Když Přemysl Otakar II. dal v dávném roce 1265 svému prominentnímu rytíři Hirzovi pokyn, aby na soutoku Vltavy a Malše vyprojektoval nové královské město, sotva mohl tušit, že se z něj jednou stane i zajímavá fotbalová pevnost. Do Českých Budějovic ráda jezdí nová jednadvacítka: před měsícem tam vyhrála první dva zápasy kvalifikace na mistrovství Evropy a dnes na to může navázat. Mimochodem, v útulné aréně Dynama neprohrála ani předchozí generace, která postoupila na EURO.

„Hodně se o tom bavíme, mně i hráčům se tady na jihu líbí. V září jsme v Budějovicích odehráli dva úspěšné zápasy a bylo by příjemné na to navázat,“ hlásil trenér Jan Suchopárek z týmové základny na Hluboké den před odvetou s Kosovem.

Ve čtvrtek čeští mládenci zvládli rozbahněnou bitvu v Prištině (1:0) – a i dnes mají o co hrát. V první řadě o potvrzení pozice posledního stoprocentního týmu ve svojí skupině: nečekaně už stihla zakopnout i silná Anglie, která před pěti dny ztratila vedení 2:0 ve Slovinsku a nakonec jen remizovala.

„Výsledkově jsme na tom zatím dobře, ale herně to úplně ideální není. První tři zápasy ukázaly, že mužstvo má solidní charakter, je pracovité a postupně se zlepšuje. Pořád ovšem máme velké rezervy, které potřebujeme odstraňovat,“ pravil Suchopárek.

Jeho tým za 270 minut ani jednou neinkasoval, defenziva v čele se spolehlivým brankářem Matějem Kovářem zatím funguje výtečně. Nový tým nabírá sebevědomí, ovšem vpředu mu zůstává dluh: dva ze tří zápasů proti outsiderům Češi vyhráli jen o gól a museli se zbytečně nervovat.

Schází též výraznější gólové příspěvky od útočníků, kteří se v kvalifikaci podepsali pod jedinou z šesti tref. V klíčových chvílích musejí zaskakovat třeba obránci: proti Slovinsku rozhodl Martin Vitík, vítězství v Kosovu vystřelil Adam Gabriel. To nejtěžší přitom teprve přijde, už 11. listopadu českou partu čeká válka v Anglii a ošidná série dalších tří duelů venku. I proto by to po dnešku chtělo mít komfortních dvanáct bodů.

„Pořád jsme na začátku. Naším cílem je hrát mezi nejlepšími a víme, že nás čekají daleko těžší utkání. Teď je pro nás povinností vytvořit si dobrou výchozí pozici pro listopadový dvojzápas, který hodně napoví o šancích na postup,“ zavelel Suchopárek. Zafunguje znovu budějovické kouzlo?

1. Česko 3 3 0 0 6:0 9
2. Albánie 4 3 0 1 7:4 9
3. Anglie 3 2 1 0 5:2 7
4. Slovinsko 4 1 1 2 3:5 4
5. Kosovo 3 1 0 2 2:3 3
6. Andorra 5 0 0 5 0:9 0

Góly

Domácí: 10. Sejk, 38. Gabriel, 57. Fila

Hosté:

Sestavy

Domácí: Kovář – Gabriel (83. Jurásek), Vitík, Knapík, Fukala – Kaloč (C, 83. Krunert), Šulc (69. Kohút), Žambůrek – Karabec, Sejk (46. Fila), Ostrák (69. Červ)

Hosté: Nreca-Bisinger – A. Hoti, Kurtulus (C), Zumberi – Krasniqi (62. Limani), F. Hoti (63. Zeqiri), Kryeziu (71. Sadiku), Lushaku, Hoxha – Diamant Berisha (82. Tahiri), Marleku

Karty

Domácí: Knapík, Gabriel, Kaloč

Rozhodčí

G. Leibovitz – N. Dotan, T. Adi (ISR)

Stadion

Střelecký ostrov, České Budějovice (CZE)

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina 4
Články odjinud


Články odjinud