Češi v Oslu. Norové se vůbec nezajímali, trenér Jarolím vtipkoval | iSport.cz
Radek Špryňar
9. června 2017 • 21:22

Češi v Oslu. Norové se vůbec nezajímali, trenér Jarolím vtipkoval

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z OSLA | Žádné strnulé tváře, spíš úsměvy a vtípky. Česká reprezentace je minimálně naoko před zítřejším střetem v Oslu proti Norsku v klidu. Důkaz o tom podala i podvečerní tisková konference. Když kouč národního týmu Karel Jarolím dostal otázku, zda má čtyřiadvacet hodin před zápasem jasno o sestavě, rozesmál se a českému novináři familiérně odvětil. „Honzíku, vy mě dáváte.“ Pak připustil, že přece jen „jeden malý otazníček“ v sestavě má.Když po sedmnácté hodině přijel autobus s českou výpravou ke stadionu Ullevaal, národní norské fotbalové aréně, žádné pozdvižení se nekonalo, okolo postávalo jen pár českých fanoušků, kteří přijeli autobusem na utkání den před zápasem. Aby si žádal o podpis nějaký Nor? Ani náhodou. V zemi „vikingů“ není fotbal momentálně příliš v kurzu. Výsledky reprezentace jsou mizerné, v kvalifikační skupině C sesbírala dosud jen tři body.

Tomu odpovídalo i dění na tiskové konferenci. Tiskový mluvčí českého týmu Pavel Pillár ji uvedl v angličtině, jenže v tiskovém středisku neseděl ani jeden norský novinář… „Doufám, že by se o nás mohli zajímat po zápase,“ usmál se Karel Jarolím.

Jarolím: Víme, že tři body s Nory potřebujeme jako sůl

Krátce na to se už Češi proháněli na stadionu. V Oslu celý den pršelo, těsně před tréninkem přestalo. Možná i proto byli hráči na úvod jednotky v rozpustilém režimu. Až je musel Jarolím okřiknout. „Už se budeme soustředit,“ houkl na ně s povytaženým obočím.

Po patnácti minutách se trénink Čechů pro veřejnost uzavřel. Hráči začali myslet už jen na Norsko. Pokud v těžké řeži uspějí, možná se dočkají i norských médií.

Dočkal v Norsku: Vzpomněl jsem si na angažmá tady, ale nepřijel jsem vzpomínat

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud