Prohra 1:6? Fanoušci Panamy plakali po gólu štěstím. Dojalo mě to, řekl trenér

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ačkoli fotbalisté Panamy prohráli na mistrovství světa s Anglií 1:6, po tvářích hráčů i fanoušků kanuly slzy štěstí. Středoamerická země se totiž dočkala historické chvíle, kdy mohla slavit premiérový gól na světových šampionátech. Postaral se o něj navíc kapitán a velký oblíbenec fanoušků Felipe Baloy, který sám svůj zásah obrečel.

„Gól je pro nás všechny v Panamě hrozně důležitý. Jsme poprvé na mistrovství světa, a i když se nám tolik nedaří, tak jsme se zapsali do historie,“ radoval se Baloy, který se v 37 letech stal čtvrtým nejstarším střelcem v historii MS.

Do hry přišel jako střídající hráč, v 78. minutě si naběhl na centr z přímého kopu a ve skluzu poslal míč do branky. Ačkoli v tu chvíli už Anglie vedla 6:0, panamští fanoušci v hledišti slavili gól jako vítězný. Objímali se a plakali štěstím.

Panamský kapitán Roman Torres byl ve druhé půli blízko vstřelení gólu, po promarněné šanci si však mohl jen zakřičet

„Je skvělé, že dal gól právě Felipe Baloy, který bude v národním týmu končit. Bůh ho odměnil za skvělý přístup. Dojalo mě to,“ řekl trenér Hernan Gómez. „Ano, na sto procent po turnaji končím v reprezentaci a na 90 procent s fotbalem,“ připustil Baloy.

Gól tak alespoň trochu vylepšil Panamě náladu poté, co se stala teprve čtvrtým týmem v historii, který na MS prohrál poločas o pět a více branek. „Vstřelit první gól na mistrovství světa je samozřejmě krásné, ale zbytek utkání pro nás nebyl tak příjemný. Mohli jsme prohrát i větším rozdílem. Anglie hrála opravdu krásný fotbal. Byl opravdu velký rozdíl mezi oběma týmy,“ zhodnotil Gómez utkání.

„My se hlavně snažili o to, abychom se ve druhé půli vyhnuli nějaké katastrofě. Tady na šampionátu jsme se hodně naučili. Přece jen jsme stále ve fotbale jako malé dítě. A zápasy s Belgií a Anglií jsou velká škola,“ dodal.

Domácí: 8. Stones, 22. Kane, 36. Lingard, 40. Stones, 45+1. Kane, 62. Kane

Hosté: 78. Baloy

Domácí: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier (70. Rose), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (63. Delph), Young – Kane (C) (63. Vardy), Sterling.

Hosté: Penedo – Murillo, Torres (C), Escobar, Davis – Bárcenas (69. Abdiel Arroyo), Cooper, G. Gómez (69. Baloy), Godoy (62. Ávila), Rodríguez – Pérez.

Domácí: Pope, Butland, Alexander-Arnold, Cahill, Delph, Jones, Rose, Alli, Dier, Rashford, Vardy, Welbeck

Hosté: Baloy, Arroyo, Calderón, Rodríguez, Cummings, Machado, Díaz, Pimentel, Ovalle, Tejada, Torres, Ávila

Domácí: Loftus-Cheek

Hosté: Cooper, Escobar, Murillo

Grisha (Egypt) – Achik (Maroko), Ahmed (Súdán)

Stadion Nižnij Novgorod (Nižnij Novgorod)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.