Běloruská nominace na Česko: opět chybí kapitán, scházejí i další opory | iSport.cz
27. září 2021 • 19:14

Běloruská nominace na Česko: opět chybí kapitán, scházejí i další opory

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Kuchta střílel do vlastních řad, říká Siegl. Proč málem neudržel slzy?
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V nominaci běloruských fotbalistů na říjnové zápasy kvalifikace mistrovství světa v Estonsku a s Českem znovu není kapitán Igor Stasevič, který chyběl už v zářijových utkáních. Pětatřicetiletý středopolař Soligorsku přitom už ve svém klubu začal hrát. V šestadvacetičlenném výběru trenéra Georgije Kondratěva schází i některé další opory jako záložník Sergej Kisljak či útočník Maxim Skavyš. Nominaci dnes na webu zveřejnila běloruská asociace.Pouze čtyři hráči z nominace působí na klubové úrovni mimo Bělorusko. Záložník Max Ebong hraje za kazašskou Astanu, další středopolař Pavel Seďko za Torpedo Moskva, obránce Nikolaj Zolotko za ukrajinský Kolos a Vitalij Lisakovič za Lokomotiv Moskva.

Bělorusové se nejprve 8. října představí v Estonsku a o tři dny později přivítají český celek. Vzhledem k sankcím od Evropské unie a zákazu letů do Běloruska se utkání odehraje na neutrální půdě v ruské Kazani.

Svěřenci trenéra Kondratěva mají po pěti z osmi zápasů kvalifikační skupiny na kontě tři body za jedno vítězství a čtyři porážky a v tabulce jim patří předposlední čtvrté místo. V září prohráli s českým celkem v Ostravě 0:1.

Nominace Běloruska:

Brankáři: Jegor Chatkevič (Dynamo Minsk), Pavel Pavljučenko (Ruch Brest), Vladislav Vasiljuček (Isloč Minsk), Roman Stěpanov (Dynamo Brest).

Obránci: Sergej Politevič, Alexandr Sačivko, Roman Běgunov, Gleb Ševčenko (všichni Soligorsk), Roman Juzepčuk, Kirill Pečenin, Arťom Rachmanov (všichni Ruch Brest), Nikolaj Zolotov (Kolos/Ukr.), Maksim Švecov (Dynamo Minsk).

Záložníci: Nikita Korzun, Dmitrij Podstrelov (oba Soligorsk), Jevgenij Jablonskij (Borisov), Max Ebong (Astana/Kaz.), Vladislav Klimovič, Arťom Bykov (oba Dynamo Minsk), Pavel Seďko (Torpedo Moskva/Rus.), Ruslan Lisakovič (Isloč Minsk), Denis Grečicho, Arťom Koncevoj (oba Ruch Brest), Vadim Pobudej.

Útočníci: Andrej Solovej (oba Gomel), Vitalij Lisakovič (Lokomotiv Moskva/Rus.).

Tomáš Holeš vede míč během utkání s Běloruskem
Tomáš Holeš vede míč během utkání s Běloruskem

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud