5. června 2022 • 09:40

Ukrajinci před baráží o MS dostali vlajku z fronty: Vyvěsíme ji v šatně

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Král talentů Matěj Jurásek: „nečeský“ nebojsa s obřím potenciálem
Divadlo Sparta? Nesmysl, tenhle tým měl uspět. Třinecká pohádka skončí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukrajinští fotbalisté budou hrát dnešní finále baráže o postup na mistrovství světa s Walesem pod skutečnou bojovou zástavou. V kabině v Cardiffu si vyvěsí vlajku, kterou dostali od vojáků z fronty.Ukrajina v semifinále porazila 3:1 Skotsko a trenér Oleksandr Petrakov věnoval výhru všem, kteří doma bojují proti ruské invazi. „Já osobně ale nejsem v kontaktu s žádnými vojáky,“ přidal na předzápasové tiskové konferenci.

„Ale hráči si s některými píšou a také od nich dostali vlajku z fronty. Pověsíme si ji tady v šatně,“ uvedl Petrakov. „Ale bez ohledu na okolnosti chceme myslet jen na zápas,“ citovala kouče agentura Reuters.

Ukrajina se může na mistrovství světa, které se uskuteční na podzim v Kataru, dostat teprve podruhé, poprvé si na šampionátu zahrála v roce 2006. Wales se na mistrovství představil pouze v roce 1958.

„Samozřejmě nečekám, že by nám Wales výhru daroval nebo nějaké neférové vítězství. Pro nás je to nejdůležitější zápas v životě, moc si přejeme vyhrát a uděláme pro to maximum, ale sport je sport,“ řekl Petrakov.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud