25. prosince 2022 • 12:59

Messi dostal nabídku za plášť, v němž převzal trofej. Zájemce slíbil miliony

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Manchester United - Bournemouth 0:3. Další domácí ostuda Red Devils
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lionel Messi dostal nabídku jednoho milionu dolarů (asi 22 milionů korun) za bišt, ve kterém při slavnostním ceremoniálu v Kataru převzal trofej pro fotbalové mistry světa. O průhledný plášť, do kterého před týdnem po finálovém vítězství Argentiny nad Francií oblékl Messiho katarský emír Tamim bin Hamad Sání, má zájem ománský právník a poslanec parlamentu Ahmad Barvání.„Bišt je symbol rytířskosti a moudrosti. Za tento nabízím milion dolarů,“ napsal na twitteru Barvání. „Byl jsem na stadionu a ten moment, kdy emír předal Messimu bišt, jsem prožil na vlastní oči. Tenhle moment ukázal světu, že jsme tu a že tu je i naše kultura,“ řekl Barvání listu The National.

„Bišt je symbol pro mnoho věcí. Moudrost, odvahu, integritu, velkorysost a autenticitu. A také, a to je nejdůležitější, ukazuje, kdo jsme,“ dodal.

Šílená jízda Argentinců! Pět milionů lidí ucpalo ulice, na Messiho skočili z mostu
Video se připravuje ...

Pokud by plášť získal, neplánuje jej nosit. Chce ho vystavit. „Abychom si ten moment hrdosti připomínali a aby nám to pomohlo prožívat ho znovu,“ doplnil.

Situace z ceremoniálu, při níž Messi převzal trofeje v dresu překrytém arabským oděv, vyvolala především v západním světě na sociálních sítích některé negativní reakce.

Oslavy vítězství tím podle nich nepatřily výhradně argentinským šampionům, ale i pořadatelské zemi, která dlouhodobě sklízí kritiku zejména kvůli podezření z korupce a porušování lidských práv a pořádáním akcí typu fotbalového MS se snaží vylepšit si image.

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud