Jesličky rozhodly. Fotbalistky v kvalifikaci zdolaly Portugalky

Petra Divišová rozhodla kvalifikaci s Portugalskem střelou brankářce mezi nohy
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

České fotbalistky ve svém druhém utkání kvalifikace mistrovství Evropy zvítězily nad Portugalskem v Písku 1:0, jeidný gól vstřelila v 65. minutě Divišová. Po výhře se svěřenkyně Vladimíra Hrušky vyšvihly na první místo sedmé skupiny. V dalším zápase ve skupině hrají dnes večer Dánky proti Rakušankám.

Český byly po většinu utkání lepší, nastřelily břevno a už před přestávkou neproměnily další šance.

Nakonec rozhodla na první pohled nenápadná akce, při které naběhla Divišová mezi stoperskou dvojici soupeřek a šajtlí mezi nohy brankářky rozhodla.

"Už před střelou jsem si říkala, že to zkusím mezi nohy, kde byla gólmanka nejvíce zranitelná. Byla totiž dost vysoká a bylo těžké ji zblízka prostřelit," uvedl Divišová.

Portugalky až v závěru přidaly, snažily se přelstít českou defenzivu, ale domácí celek si výhru v klidu pohlídal.

"Ztratili jsme dva body s Rakouskem, a tak jsme museli nutně vyhrát. Výsledek je proto dnes klíčový, protože Portugalky se zvedají a jejich výhra 8:0 nad Arménií naznačila jejich střeleckou potenci," řekl trenér Hruška.

ČR - Portugalsko 1:0 (0:0)
Branka: 65. Divišová. Rozhodčí: Karagiorgiová (Kypr).
Sestava ČR: Taušová - Vyštejnová, Bertholdová, Mocová, Sedláčková - Cahynová, I. Martínková, Krůzová (55. Hoferková), Voňková (67. Ringelová) - Divišová (90+1. Nepokojová), L. Martínková. Trenér: Hruška.