Upřímný Vydra: Po odchodu Rosického jsme hráli jiný fotbal | iSport.cz
6. března 2014 • 09:48

Upřímný Vydra: Po odchodu Rosického jsme hráli jiný fotbal

Autor: pj
TOP VIDEA
Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Jako den a noc. Reprezentace s Tomášem Rosickým je podle útočníka Matěje Vydry mnohem silnější než bez něj. Alespoň soudě podle včerejšího utkání s Norskem (2:2). "S Tomášem jsme v prvním poločase hráli úplně jiný fotbal. Lepší," uvedl útočník anglického West Bromwiche.Po dohodě trenérů Pavla Vrby a Arséneho Wengera odehrál Tomáš Rosický pouze první poločas. Nejenže vstřelil úvodní gól, ale výrazně se zasloužil o několik dalších útočných akcí domácího týmu. Bez něj se český stroj v přechodové fázi zasekl.

"Vedli jsme 2:1, ale po přestávce nás Norsko herně přehrávalo. Proč? Odešel Tomáš a bylo to znát," řekl útočník Matěj Vydra. "Nechci svádět všechno na jeho střídání, ale ve druhé půli jsme zkrátka hráli jiný fotbal," doplnil.

Bylo to se štěstím, ale každý gól se počítá, říkal Vydra

Bez Rosického se podle Vydry nepodařilo národnímu týmu dotáhnout do úspěšného konce několik brejků. "Kdybychom vstřelili třetí gól, bylo by hotovo. Takhle Norové pořád cítili šanci. A ke konci, alespoň mně stoprocentně, docházely síly. Nedokázal jsem se vracet a soupeř útočil po mé straně," přiznal Vydra.

Konečný výsledek ho mrzí zejména kvůli fanouškům a premiéře Pavla Vrby. "Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. A remíza 2:2 nás nemůže uspokojit. Přišel plný barák, za což fanouškům děkuji, a také jsme chtěli s panem Vrbou začít výhrou. Doufejme, že to půjde nahoru, protože spokojeni nemůžeme být ani s hrou," podotkl Vydra.

Společně s Rosickým však byli jedinými střelci českého týmu. Forvard z WBA se prosadil v prvním poločase, když do branky dorazil sklepnutý balon od Marka Suchého z bezprostřední blízkosti.

"Jen jsem stál před brankou a doklepl to tam se štěstím," smál se Vydra. "Ale každý gól se počítá a pro mě je důležitý, protože v sobotu hrajeme s Manchesterem United. Doufejme, že to trenér viděl," usmál se.

Rosický o Čechově chybě: Lepší teď, než s Holandskem!

Vrba po remíze s Nory: Nejsem spokojený, čeká nás hodně debat

Češi v prvním letošním zápase dvakrát vedli po trefách kapitána Tomáše Rosického a Matěje Vydry, vedení ale nakonec neudrželi
Češi v prvním letošním zápase dvakrát vedli po trefách kapitána Tomáše Rosického a Matěje Vydry, vedení ale nakonec neudrželi

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud