12. června 2015 • 09:35

Chile na úvod Copa América nezaváhala. Ekvádor porazila 2:0

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalový šampionát Jižní Ameriky Copa América začal výhrou domácích Chilanů 2:0 nad Ekvádorem. Diváci v metropoli Santiagu čekali v zahajovacím zápase přes hodinu na gól, bezbrankový stav zlomil v 67. minutě Arturo Vidal. Záložník mistrovského Juventusu Turín proměnil penaltu za faul.

Šest minut před koncem zpečetil před 48.000 diváky výsledek Eduardo Vargas, útočník Queens Park Rangers. Chilané se do statistiky zápasu zapsali ještě červenou kartou, v nastaveném čase byl vyloučen po druhém napomenutí Matías Fernández.

Dalšími účastníky skupiny A jsou Mexiko a outsideři z Bolívie.

Góly v reprezentaci: 45
Motivace: Nikdy vlast nepřivedl k velkému triumfu. Na loňském mistrovství světa v Brazílii sen skončil ve finále, na předchozím jihoamerickém šampionátu na domácí půdě dokonce ve čtvrtfinále.

Neymar (Brazílie)
Věk: 23 let
Góly v reprezentaci: 43
Motivace: Frustrace z nepovedeného vystoupení na loňském domácím světovém šampionátu už z něj vyprchává, na vzdáleném kontinentu chce dokázat, že je nejlepším fotbalistou světa.

Radamel Falcao (Kolumbie)
Věk: 29 let
Klub: Manchester United (Anglie)
Góly v reprezentaci: 25
Motivace: O MS v Brazílii přišel vinou zranění, hostování v anglickém klubu se krajně nepovedlo, jeho forma neměla co nabídnout. Nyní hodlá dokázat, že stále patří mezi gólové zabijáky.

Edison Cavani (Uruguay)
Věk: 28 let
Klub: Paris Saint-Germain (Francie)
Góly v reprezentaci: 27
Motivace: Při Suárezově neúčasti potáhne údernou sílu obhájce trofeje. Nebojí se, ve francouzském klubu střílel lépe než švédský dlouhán Zlatan Ibrahimovic. Odmítá zůstat ve stínu opěvovanějších.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.