18. června 2015 • 13:28

Mám plné zuby rozhodčích. Pravidla jsou vždy proti mně, zlobil se Neymar

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně naštvaný byl po prohraném zápase Copy América s Kolumbií (0:1) kapitán Brazílie Neymar. Podle hvězdného útočníka Barcelony, který byl po závěrečném hvizdu vyloučen, jsou fotbalová pravidla i slabí rozhodčí vždycky proti němu.Třiadvacetiletý ofenzivní hráč dostal první žlutou kartu za hru rukou, po ukončení utkání kopl míč do zad Pabla Armera a při následné hromadné potyčce se ještě pokusil dát hlavičku Jeisonu Murillovi. Sudí mu za to při odchodu do šatny ukázal červenou kartu. Vyloučen byl také Kolumbijec Carlos Bacca, který přiběhl spoluhráče pomstít a do Neymara zezadu tvrdě strčil.

"Vždycky musí obrátit pravidla proti mně. Při pádu mi míč nešťastně trefil ruku a já dostal žlutou kartu," řekl Neymar novinářům. "Tohle se stává, když opakovaně stavíte slabé rozhodčí. Na konci došlo k nedorozumění, ale nebylo třeba nikoho vylučovat. Už mám plné zuby rozhodčích, kteří nepískají správně," doplnil brazilský kapitán.

VIDEO: Závěrečná šarvátka a dvě vyloučení

První žlutou kartu na turnaji dostal v utkání s Peru za to, že před rozehráním přímého kopu sudímu smazal stopu spreje označující přesné místo přestupku. "Dělají to i ostatní, ale potrestán jsem opět jenom já," prohlásil Neymar.

Uznal ale také, že proti Kolumbii Brazílie předvedla špatný výkon, a neúspěch vzal na sebe. "Nehráli jsme dobře jako tým a dobrý výkon jsem nepodal ani já. Přijímám plnou odpovědnost," uznal odchovanec Santosu, jenž v minulé sezoně pomohl Barceloně k triumfům v Lize mistrů, španělské lize i domácím poháru. Na šampionátu v Chile teď kvůli disciplinárnímu trestu přijde o nedělní závěrečný duel ve skupině s Venezuelou a zřejmě i o případné čtvrtfinále.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze