Jonáš Bartoš
25. března 2016 • 04:50

Agresivita i hra do plných. PĚT věcí, které musí Češi zlepšit

TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkon národního týmu se Skotskem (0:1) nevyvolává moc důvodů k velkému juchání. Čeští fotbalisté se na hřišti značně trápili, herní nedostatky převážily nad povedenými akcemi. Největším počinem zápasu na Letné z české strany bylo břevno po přímém kopu Bořka Dočkala. Co musí Pavel Vrba se svým týmem směrem k EURO dopilovat?Vyvarovat se chyb v obraně

Tomáš Sivok prohrál souboj před úvodní brankou a včas nepřerušil hru, u inkasovaného gólu neměl čisté svědomí ani Tomáš Koubek. Michal Kadlec zase několikrát zaváhal v rozehrávce, zákrok Davida Limberského v druhém poločase zaváněl penaltou. Česká defenziva ani poosmnácté pod trenérem Vrbou neudržela čisté konto. Hledání ideální čtveřice, která naskočí na letním EURO, pokračuje.

Zlepšit rozehrávku

Kamil Vacek i Vladimír Darida si velmi často chodili pro balony až ke stoperům. Jenže pak chyběl hráč v prostoru pod útočníkem Necidem, který by dál distribuoval míče směrem do finální fáze. Rozehrávka české družiny většinu zápasu drhla, ve středu pole to vůbec nebylo ono.

Vrbovi se nelíbilo ani to, že ve finálním prostoru dělali hráči příliš mnoho technických chyb, kdy situace mohli řešit mnohem lépe. „To mě opravdu mrzí,“ připustil český kouč. Na tom musí hráči zcela jistě do letního šampionátu zapracovat.

Brankář Koubek: Premiéra v reprezentaci? Mohlo to být lepší

Uzdravit zkušené hráče

Co naplat, absence Tomáše Rosického, Jaroslava Plašila a Davida Pavelky byla znát. Kamil Vacek směrem dopředu nebyl téměř vůbec vidět, Martin Frýdek během první půle také úplně nepřesvědčil, byť Vrbu ve své reprezentační premiéře nezklamal.

Na hřišti chyběl v bílých dresech hráč, který by přešel jeden na jednoho, vytvořil nadstandardní akci. Nováčci v základní sestavě se Skotskem si o nominaci na EURO příliš nahlas neřekli. Trenér Vrba doufá, že na turnaj do Francie už zkušení mazáci budou k dispozici.

Přidat v agresivitě, vyhrávat souboje

Skotové po brzké vedoucí brance hráli hodně zezadu, Češi se přes obranný val nedokázali dostat do větších gólových šancí. V úvodní dvacetiminutovce se ještě prosazovali po kombinační hře, nakopávané míče a soubojový fotbal jim ale po přestávce vůbec nešel.

Vrbově výběru scházelo víc agresivity, vyhrané druhé balony, lepší napadání rozehrávky. Byť je jasné, že proti ostrovním celkům se zrovna v tvrdosti důrazu konkuruje velmi špatně.

Zlepšit hru do plných

Poznávací znamení aktuálního Vrbova výběru. Proti Skotsku to nebylo poprvé, co čeští fotbalisté nedokázali zalezlého soupeře přetlačit. To samé se dělo například v domácích zápasech s Lotyšskem, dlouhou dobu s Kazachstánem či při prohře s Tureckem.

„Ofenziva by se i návratem i zkušených hráčů měla do plné obrany zlepšit. Ale na mistrovství Evropy budeme hrát spíš do otevřené obrany, ne do obranných valů,“ připomněl Vrba.

720p 480p 360p 240p
Kadlec: Takový zápas nás na EURO nečeká

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze