11. července 2016 • 12:35

První kolo jednání o trenérovi. Pelta a Dufek se zatím nedohodli

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnešní první kolo jednání o uvolení trenéra Karla Jarolíma k reprezentaci řešení nepřineslo. Obě strany, tedy předseda asociace Miroslav Pelta na jedné a Josef Dufek, prezident FK Mladá Boleslav, na druhé, budou v hledání kompromisu pokračovat koncem týdne. "Na první schůzce si oba představitelé vyjasnili stávající situaci a domluvili se na dalším postupu jednání, ze kterých vzejde konkrétní dohoda v pátek 15. července. Do té doby se obě strany k jednání nebudou dále vyjadřovat," uvádí se v komuniké, které zaslal médiím Ondřej Lípa, ředitel oddělení komunikace FAČR.Dufek by rád, kdyby Jarolím vedl klub ještě celý podzim, údajně je ale ochoten slevit k termínu 30. srpna, tedy po play off Evropské ligy.

To je ovšem moc na Peltu, protože národní tým odehraje své první kvalifikační utkání už 4. září – Jarolím by tedy dělal souběžně dvě těžko slučitelné funkce, naplno by měl na reprezentaci necelý týden.

Pelta může Jarolíma z Boleslavi vykoupit na základě klauzule, kterou má trenér ve smlouvě. Ta má být šestimilionová, ale úplně jisté to není, protože nový Jarolímův kontrakt ještě není na svazu registrován – to se stane nejpozději tři dny před startem ligové soutěže. Liga začíná 29. července.

Jenže tenhle postup na sílu si Jarolím nepřeje. Proto se bude koncem týdne jednat znovu a 15. července by měl být na světě konkrétní dohoda obou stran.

 Stanovisko FAČR
V sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) dnes proběhlo jednání mezi předsedou FAČR Miroslavem Peltou a prezidentem klubu FK Mladá Boleslav Josefem Dufkem o možném uvolnění trenéra Karla Jarolíma pro fotbalovou reprezentaci. Na první schůzce si oba představitelé vyjasnili stávající situaci a domluvili se na dalším postupu jednání, ze kterých vzejde konkrétní dohoda v pátek 15. července. Do té doby se obě strany k jednání nebudou dále vyjadřovat.

Karel Jarolím jako nový trenér reprezentace? Nejlepší volba, domnívá se Ivan Hašek
Karel Jarolím jako nový trenér reprezentace? Nejlepší volba, domnívá se Ivan Hašek

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze