Malík: Shodli jsme se rychle. Berbr chtěl nejprve Poborského, vše změnilo Rusko | iSport.cz
18. září 2018 • 13:35

Malík: Shodli jsme se rychle. Berbr chtěl nejprve Poborského, vše změnilo Rusko

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0 Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0
Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po prohře s Ukrajinou byl pro Fotbalovou asociaci ČR jako nástupce Karla Jarolíma první variantou Karel Poborský, který by se podle místopředsedy Romana Berbra týmu ujal až po podzimní části sezony. Všechno ale změnil následující debakl v Rusku, po němž se vedení asociace rozhodlo k okamžité změně a angažování Jaroslava Šilhavého. 

"Prohráli jsme s Ukrajinou a já volal Karlovi Poborskému. Hovor byl jednoduchý - jestli má ve čtvrtek čas," řekl na dnešní tiskové konferenci Berbr. "Pak se ale stalo Rusko a v letadle jsme narazili na jméno Šilhavý a v tu chvíli padalo jméno Poborský z pozice hlavního trenéra," dodal.

Bývalému záložníkovi Manchesteru United poté asociace nabídla jinou roli u reprezentačního týmu. "Karel ale nabídnutou funkci nepřijal, protože si představoval funkci jinou, takže je to uzavřená kapitola," prohlásil Berbr.

Podle předsedy FAČR Martina Malíka jméno trenéra Šilhavého vyplynulo z debaty s řadou lidí. "Někteří členové výkonného výboru s námi byli v Rusku, s některými jsme si telefonovali. Možností byla řada, ale širší shodou jsme dali přednost variantě s Jaroslavem Šilhavým," uvedl.

Malík: Pod Jarolímem mi chyběla větší pohoda v týmu

Jednání s trenérem pak byla relativně rychlá. "Ale nebylo o tom, že bychom si padli do náruče a okamžitě se shodli. Bavili jsme se o jeho pohledu na situaci, o jeho vizi na nejbližší zápasy i kvalifikaci o Euro a poměrně rychle jsme našli shodu," přidal Malík. "Neřešili jsme ani tak finanční stránku, jako délku smlouvy, výpovědní podmínky a vazbu na sportovní cíle," dodal.

Po domluvě s Šilhavým nebude zatím asociace obsazovat roli manažera reprezentace, ve které skončil Jaromír Šeterle. "V rámci asociace máme oddělení logistiky i společnost, co zajišťuje cestovní služby, takže jsme si řekli, že to jsme schopni zajistit touhle cestou. Po podzimu si sedneme a řekneme si, jestli to fungovalo, nebo je třeba nějaké korekce," řekl Malík.

Berbr: Ševčenko by se mi jako trenér líbil. Poborský chtěl jinou funkci

Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat

Šilhavý: S českým fotbalem není všechno špatně. Chceme charakterní hráče a lídry

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud