BACKSTAGE s Gebre Selassiem: Lídři nemusí křičet, Šilhavý není obranář | iSport.cz
12. října 2018 • 10:00

BACKSTAGE s Gebre Selassiem: Lídři nemusí křičet, Šilhavý není obranář

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Brémách ještě takový start do sezony nezažil. Werder v bundeslize létá a je čtvrtý, Thea Gebre Selassieho to ale nepřekvapuje. Podle svých slov ještě nezažil lepšího trenéra, než kterým je šestatřicetiletý kouč Florian Kohfeldt. Ve speciálním dílu Backstage spolu s Jakubem Podaným oba popisují také to, jestli Jaroslav Šilhavý opravdu odpovídá popisu především defenzivního trenéra, nebo jestli reprezentaci chybějí lídři.Skvělý start do sezony Theu Gebre Selassiemu nepřijde náhodný. “Jsme na tom v Brémách dobře už od té doby, co přišel nový trenér. Je podle mě nejlepším koučem, který mě kdy trénoval. S jeho vizí fotbalu, plánem, analýzou soupeře, co by na něj mohlo platit,” nešetří chválou fotbalista Werderu.

O reprezentačním kouči Jaroslavu Šilhavém zase jak Jakub Podaný, tak Theo Gebre Selassie soudí, že není pouze defenzivním trenérem, jak ho mají mnozí zafixovaného.

“Nevnímám trenéra Šilhavého tolik jako defenzivního kouče. Ale kdybych měl použít častou metaforu, dům se staví od základů a defenziva základ je. A na začátku se na ní bude nejvíc pracovat,” myslí si Jakub Podaný, který kouče reprezentace zažil ve sparťanském béčku i v pražské Dukle.

BACKSTAGE s Gebre Selassiem: Šilhavý není jen obranář. Lídři? Nemusí se jen křičet
720p 360p

Svou zkušenost má s Jaroslavem Šilhavým také Theo Gebre Selassie. S trenérem zažil mistrovskou sezonu 2011/12, kdy Liberec stavěl na ofenzivní hře křídelních obránců. Napravo létal nahoru dolů Theo Gebre Selassie, nalevo zase Jiří Fleišman.

“Styl, kterým jsme hráli v Liberci, byl dán tím, že jsme na to měli správné hráče,” vysvětluje obránce české reprezentace. “Je ale pravda, že za dosavadní tři tréninky jsme se hodně věnovali defenzivní fázi, protože jsme dostávali laciné góly.”

Gebre Selassie v bundeslize prohání favority: Je fajn, když na sraz přijedete v dobré náladě
720p 360p

Vydra: Před pěti lety jsem prý byl dítě. Dnes už jsem v Premier League vyčuranější
720p 360p

Pavelka: Vždy jsem se cítil jako lídr. Ale respektoval jsem, že mě Jarolím nenominoval
720p 360p

S Brücknerem o reprezentaci komunikujeme. Je fajn, že nemá co dělat, směje se Šilhavý
720p 360p

Slováci jsou naši rivalové, hlásí Čelůstka před federálním derby
720p 360p

Se Šilhavým spolupráce fungovala, kvituje nového kouče Bořek Dočkal
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud