Premier League | Manchester kráčí za titulem, Chelsea srazil 2:1 | iSport.cz
8. května 2011 • 17:49

Manchester kráčí za titulem, Chelsea srazil 2:1

Manchester porazil Chelsea a kráčí za anglickým titulem
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři

Fotbalisté Manchesteru United již sahají po anglickém titulu. Výrazně se k němu přiblížili vítězstvím 2:1 v dnešním šlágru 36. kola proti druhé Chelsea, v němž už po 36 vteřinách otevřel skóre Javier Hernández a následně zvýšil Nemanja Vidič. Za hosty snížil Frank Lampard. Manchester vede ligu o šest bodů a o titul může přijít, jen pokud prohraje oba zbývající zápasy.

Chelsea potřebovala zvítězit, ale do zápasu vstoupila nejhorším možným způsobem. Krátce po rozehrávce předvedl Manchester rychlou akci středem hřiště, Pak Či-song vyslal do sóla Hernándeze a ten tváří tvář Petru Čechovi nezaváhal. Od úvodního hvizdu uplynulo jen 35 vteřin.

S hosty inkasovaný gól otřásl a český gólman v brance Chelsea se rozhodně nenudil. Několika zákroky sice držel naděje hostů, ale ve 23. minutě zůstal nepokrytý Vidič a po rohovém kopu hlavičkou zblízka zvýšil.

Manchester poté několikrát odmítl definitivní pojistku, a tak zápas 20 minut před koncem zdramatizoval Lampard. Jenže na vyrovnání už Chelsea nedosáhla a musí v posledních dvou kolech fandit Blackburnu a Blackpoolu, že Manchester porazí. V případě bodové shody by o titulu rozhodovalo skóre.

Bez šancí na titul už je Arsenal, který prohrál 1:3 se Stoke a na Manchester ztrácí sedm bodů. Arsenal vyhrál jen dva z posledních devíti ligových zápasů.

Manchester United - Chelsea 2:1
Branky: 1. Hernández, 23. Vidič - 69. Lampard.