31. března 2012 • 14:55

Petrov kvůli leukémii končí s fotbalem: Teď mě čeká boj o život!

Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek

Kapitán fotbalistů Aston Villy a bulharské reprezentace Stilijan Petrov ukončil kvůli akutní leukémii kariéru. Nemoc lékaři u dvaatřicetiletého záložníka objevili v pátek.

digi tv

"S fotbalem jsem skončil," citoval Petrova bulharský deník Tema Sport. "Teď mě čeká zápas o život a já chci bojovat," dodal se 106 starty v národním týmu rekordman bulharské reprezentace.

Petrov si minulou sobotu během prvního poločasu zápasu anglické ligy s Arsenalem stěžoval na bolesti hlavy, po utkání dostal horečku a vyšetření posléze odhalila leukémii.

"Po přestávce jsem vůbec neměl sílu, což je u mě dost nezvyklé," uvedl Petrov. "Ale takový je život. Před týdnem jsme tady seděli, pili kávu a dneska se bavíme o takových věcech," řekl.

Petrov dostal od pátku řadu povzbuzujících zpráv a dnes ho chtějí fanoušci Aston Villy během utkání s Chelsea podpořit potleskem v 19. minutě podle čísla, které Petrov nosil na dresu.

"Chtěl bych poděkovat všem lidem z celého světa, kteří mě podpořili. Nejvíc mě těší zprávy z Bulharska," řekl Petrov.

Stilian Petrov se sklání nad Joem Colem z Chelsea

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.