1. dubna 2012 • 19:05

Newcastle zdolal Liverpool a v anglické lize dotáhl Chelsea

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Newcastlu zdolali v anglické lize Liverpool 2:0 a díky třetímu vítězství v řadě se dotáhli v tabulce na pátou Chelsea. Za londýnským týmem zůstávají jen vinou menšího rozdílu ve skóre. Oba góly dal Papiss Demba Cissé, který od lednového příchodu z Freiburgu nastřílel sedm branek v sedmi zápasech.

Šestadvacetiletý Cissé otevřel skóre duelu v 19. minutě hlavičkou z úhlu, o 40 minut později si na konci parádní kombinační akce položil gólmana Pepeho Reinu a pak už s klidem vystřelil.

Hostům naopak nepomohl skórovat ani Andy Carrol, který se poprvé představil na stadionu v Newcastlu od svého loňského přestupu do Liverpoolu za 35 milionů liber (asi 990 milionů korun).

V závěru podrazil Reinu James Perch, rozčilený španělský brankář se hájil a nakonec to byl on, kdo putoval předčasně pod sprchy. Mezi tyče liverpoolské branky se musel postavit obránce José Enrique, ale žádný zákrok předvést nemusel.

Liverpool v tomto roce zatím v lize vyhrál jen dvakrát a dnes prohrál pošesté z posledních sedmi zápasů.

Po pěti předchozích bodových ztrátách se vzchopil Tottenham a bodově dohnal Arsenal, kvůli skóre ale zůstává čtvrtý.

Vedení "Kohoutů" brankou Rafaela van der Vaarta sice po hodině hry vynuloval Gylfi Sigurdsson, jenže v poslední dvacetiminutovce zařídil výhru Tottenhamu 3:1 dvěma góly Emmanuel Adebayor.

Newcastle se prezentoval tvrdou hrou a zvítězil nad Liverpoolem 2:0