2. září 2012 • 20:00

Autor: rjm
0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

EXKLUZIVNÍ SESTŘIHY PREMIER LEAGUE | Nizozemský útočník Robin van Persie rozpoutal po příchodu do Manchesteru United ďábelské střelecké manévry. V neděli ve 3. kole Premier League pomohl týmu United k výhře nad Southamptonem. Vítězný gól do sítě "Svatých", jak se celku z jihu Anglie přezdívá, vstřelil novopečený "rudý ďábel" v nastaveném čase. Manchester United tak vyhrál na půdě nováčka po obrovském boji 3:2. Potěšil tak Sira Alexe Fergusona, jenž vedl United v tisícím zápase v roli manažera.

Šéfové Manchesteru United si mnou spokojeně ruce. Letní posila, Robin van Persie, pálí v dresu týmu z Old Trafford ostrými. Na kontě má po třetím kole čtyři trefy. Bývalý zaměstnavatel útočníka - Arsenal - dal přitom sotva polovinu gólů, co si připsal v této sezoně sám RVP.

"Saints" tedy "Svatí", jak se Southamptonu přezdívá, zaskočili favorita, když se v 16. minutě trefil Lambert. Jenže pak rozjel Van Perise svou ďábelskou jízdu.

Hned za sedm minut se mu povedlo vyrovnat na 1:1 a zápas byl dál otevřený. Southampton znovu urval vedení po zásahu Morgana Schneiderlina, jenže následně začalo na stadionu nováčka opravdové peklo.

Van Persie nejprve v 68. minutě nedal penaltu a vypadalo to na hororovou zápletku. Tři minuty před koncem normální hrací doby hlavičkoval nebezpečně Rio Ferdinand, dát gól mu ale nebylo přáno. Míč totiž nakonec uklidil do sítě až RVP.

Sestřih utkání Manchester United - Southampton

Sestřih utkání 3. kola anglické ligy mezi Southamptonem a Manchesterem United

Ten tak bohatě splácí Rudým ďáblům investovaných 24 milionů liber při přestupu.

Ze strany Nizozemce to navíc nebylo poslední slovo. Ve druhé minutě nastavení na kanonýr unikl po rohu obraně a dovršil hattrick, kterým složil bojovného nováčka na lopatky a odstartoval manchesterskou radost.

Manažer Arsenalu Arséne Wenger se nechal v listu The Sun slyšet, že nerad vidí, jak Van Persie skóruje v dresu "Red Devils". Pak by se nejspíš na sestřih zápasu ze stadionu Southamptonu ani neměl dívat...