Premier League | 126 bývalých fotbalistů v Anglii pyká ve vězení! Většinou za drogy | iSport.cz
15. října 2012 • 13:18

126 bývalých fotbalistů v Anglii pyká ve vězení! Většinou za drogy

Autor: hp
Talentovaní mladí fotbalisté často mají pletky se zákonem.
TOP VIDEA
Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas? Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas?
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jste fotbalistou, který měl kdysi reálnou šanci hrát na vrcholové úrovni, snil o pohádkových příjmech, ovšem nakonec se ve velkém fotbale neprosadil? V Anglii byste patřil do rizikové skupiny, která je náchylná k páchání trestné činnosti.Jak ukázal průzkum, jenž zveřejnil bulvární deník The Sun, na Ostrovech momentálně za mřížemi „bručí“ 126 takových fotbalistů. Jen dva jsou starší 25 let. A drtivá většina se zapletla s drogovou mafií.

„Zdaleka nejčastějším důvodem jsou opravdu drogy, proč je nyní tolik bývalých hráčů ve vězení,“ potvrdil Geoff Scott, výkonný ředitel fotbalové nadace Xpro, která je určená pro bývalé profesionální hráče.

„Někteří obchodují s drogami za miliony a jsou ve spojení s drogovou mafií v Kolumbii a Holandsku,“ pověděl šéf Xpro.

Nejohroženější jsou prý mladí fotbalisté, o které klub přestal stát těsně před tím, než by se měli ve velkém fotbale prosadit. A vysněný příjem nahrazují právě kriminální činností...

Příkladem je hvězdička Newcastlu United Jason Singh, o kterého anglický klub přestal stát, když mu bylo osmnáct let. Za drogy „seděl“ už dvakrát.

Témata:  sport, fotbal, anglie, násilí
 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud