Hráči Chelsea dostanou lekci historie. Aby pochopili nenávist k Leedsu | iSport.cz
18. prosince 2012 • 19:19

Hráči Chelsea dostanou lekci historie. Aby pochopili nenávist k Leedsu

Autor: ČTK
Trenér Rafael Benítez vede lekci na tréninku, fotbalisty Chelsea teď čeká i jedna dějinná...
TOP VIDEA
Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené
Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Početný kontingent zahraničních hráčů Chelsea čeká před středečním čtvrtfinále Ligového poháru proti Leedsu lekce fotbalové historie. Trenér Rafael Benítez hodlá svým svěřencům vysvětlit, proč mezi těmito kluby panuje nesmiřitelná nenávist.Datuje se od nechvalně proslulého opakovaného finále Anglického poháru z roku 1970, které provázalo množství tvrdých zákroků. Od té doby docházelo při každém utkání k častým střetům fanouškovských táborů, nicméně již dlouho se tito rivalové neutkali.

Vzhledem k sestupu Leedsu z Premier League se poslední duel váže k sezoně 2003/2004, kdy ještě v Chelsea nepůsobila například ani jejich dlouholetá brankářská opora Petr Čech.

"Vysvětlíme hráčům, jak důležité je každé utkání, jak důležitá je pro nás tato soutěž a jak důležitý to bude zápas pro všechny naše fanoušky a pro klub," uvedl na dnešní tiskové konferenci Benítez.

"Trochu se ponoříme do historie a myslím, že to bude docela zajímavé," dodal Španěl, jenž se se svými svěřenci vrátil z mistrovství světa klubů v Japonsku, kde Chelsea v neděli podlehla ve finále brazilským Corinthians.

Zápas s druholigovým Leedsem bude mít zvláštní příchuť i pro samotného Beníteze, neboť má napjatý vztah se současným koučem United Neilem Warnockem.

Ten nemůže Španělovi zapomenout, že v roce 2007 na lavičce Liverpoolu postavil kvůli blížícímu se finále Lize mistrů v utkání Premier League proti Fulhamu oslabenou sestavu. Fulham vyhrál, což přispělo k tomu, že tehdejší Warnockův klub Sheffield United sestoupil.

Warnock tvrdí, že si není jistý, zda Benítezovi podá ruku. Kouč Chelsea takový problém neřeší. "Jsem profesionál, budu dělat svou práci. Bude nás sledovat hodně lidí, takže dodržím zásady slušného chování," řekl Benítez, jehož angažmá v Chelsea platí jen pro zbytek sezony.

Témata:  sport, fotbal, chelsea, leeds, anglie
 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud