Mladíci Lampard s Ferdinandem byli u podvodu sázkařského gangu

Frank Lampard a Rio Ferdinand. Jako mladíci se nevědomky stali účastníky korupční frašky
Frank Lampard a Rio Ferdinand. Jako mladíci se nevědomky stali účastníky korupční fraškyZdroj: Profimedia.cz
tru
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

I hvězdný Frank Lampard zažil, jaké to je, když sázkařská mafie ovlivní zápas. A kvůli práci asijského gangu si ani nevychutnal svůj krásný gól v anglické lize. Muž, který ve středu večer rozhodl o výhře Anglie nad Brazílií po téměř 23 letech, byl v listopadu roku 1997 účastníkem duelu, který se na objednávku podvodníků nedohrál.

Na hlavě měl Lampard mladické háro, na sobě dres s číslem 18 a znakem West Hamu United. Napřáhl zpoza vápna a trefil se krásně k pravé tyči. Proti týmu Crystal Palace vyrovnal pětadvacet minut před koncem na 2:2, běžel slavit s fanoušky, kterým naznačoval, že je neslyší. Stejně jako jeho tehdejší spoluhráč Rio Ferdinand. Jenže v tu chvíli zahalila stadion tma.

Náhoda? Ne, podlý plán! Po půlhodinovém čekání bylo utkání ukončeno.

VIDEO: Ovlivněný duel West Hamu s Crystal Palace

Právě tohle byl jeden z triků sázkařského gangu ze Singapuru, který v Evropě řádí od roku 1994. V tomto týdnu Europol zveřejnil šokující zprávu, že za poslední tři roky bylo zmanipulováno 680 utkání, na čemž má tahle partička výrazný podíl. Příběh z anglické ligy ukazuje, že takové případy byly už dřív.

U asijských sázkových kanceláří se dalo vsadit na to, že zápas bude nedohraný. A tak gang pod vedením dnes celosvětově hledaného Dan Tana Seet Enga neponechal nic náhodě.

„Potřebujete podplatit techniky na stadionu a všechny lidi kolem, abyste zajistili, že světla zhasnou a už se je nepodaří nahodit,“ říká Wilson Raj Perumal, jeden z členů gangu, který se rozhodl promluvit z vězení, kam mu dopomohl Dan Tan. Proto ta otevřenost.

Stejně tak skončil duel, který se hrál o dva měsíce později mezi Wimbledonem a Arsenalem. Tam světla vypadla třináct vteřin po zahájení druhého poločasu za stavu 0:0.

Záměr byl jasný: buď sázka na předčasně ukončený duel, nebo pouze nutnost vyřadit osvětlení z provozu kvůli tomu, že nevycházel jiný tip. V případě, že se utkání nedohrálo, vracely se vsazené prostředky.

„Tohle se nesmí stát. Byla to ostuda, jsme s z toho rozpačití,“ omlouval se Sam Hammam, šéf Wimbledonu. Dnes už ví, že za tím byl podvod.

Sázkaři se nebáli ani ovlivňování zápasů Ligy mistrů. Tady ovšem nebyli úspěšní. Dan Tanův gang si vsadil na to, že v roce 2001 porazí Fenerbahce doma Barcelonu. Jenže ta ve druhém poločase vedla už 3:0 a bylo jasno. A tak přišel na řadu vyzkoušený trik se světly, aby se sázky vracely.

V Turecku ovšem podvodníci asi nenašli dostatek spolupracovníků. Osvětlení se jim sice podařilo vyřadit v 70. minutě z provozu, ale po 22 minutách se podařilo stadion znovu osvětlit díky záložnímu agregátu a utkání se dohrálo s výsledkem 0:3.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů