Premier League | Gary Neville, legenda Manchesteru United: Ferguson byl pro mě 20 let tátou | iSport.cz
26. února 2013 • 14:40

Gary Neville, legenda Manchesteru United: Ferguson byl pro mě 20 let tátou

Autor: Pavel Skořepa
Manchester United už sice Gary Neville na trávníku nereprezentuje, přesto stále vzpomíná na kouče Alexe Fergusona. Prý byl pro něho 20 let jako otec.
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět let velel jako kapitán Manchesteru United, stal se jeho ikonou a přesto, že kopačky už dávno odložil, jeho srdce stále patří anglickému velkoklubu. A Gary Neville (38) přiznal: „Kouče Fergusona řadím na stejné místo jako svoji matku a otce.”Neville má za sebou bohatou a úspěšnou kariéru v dresu United, během níž červený dres oblékl ve 602 zápasech.

Na vrchol ho vytáhl Sir Alex Ferguson a především jemu vděčí za všechno. Prý pro něho byl 20 let otcem!

Působil jen v United

Navíc spolu mají jedno společné, v anglické lize oba sloužili jen United! „Nedokážu si Fergusona představit, že sedí někde nahoře v ředitelském boxu a sleduje někoho jiného, jak trénuje jeho tým a klub. To se nestane. Jediným omezeneím by mohlo být zdraví,” říká Neville v rozhovoru pro Bwin.

V projevu nevýrazný, ale na hřišti nepřehlédnutelný patří Neville k největším postavám v historii United. Připojil se tak k velikánům jako Roy Keane, Ryan Giggs či Paul Scholes.

Dnes se věnuje moderování fotbalu v televizi a svým dvěma dcerkám Molly a Spohie.

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud