Arsenal v trháku, vede už o pět bodů! Chelsea podruhé prohrála

Autor: rjm, ČTK
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Arsenalu se záložníkem Tomášem Rosickým zdolali v souboji o první místo anglické ligy Liverpool 2:0 a po 10. kole vedou tabulku o pět bodů. Druhá zůstala i přes porážku 0:2 v Newcastlu Chelsea. Jeden ze soupeřů Plzně v základní skupině Ligy mistrů Manchester City rozdrtil 7:0 Norwich, konkurenční Manchester United zdolal 3:1 Fulham a poprvé v sezoně dosáhl na druhé vítězství za sebou.

Arsenal nakročil za osmým vítězstvím z deseti zápasů už v 19. minutě, kdy si na centr Bacaryho Sagny naskočil Santi Cazorla. Jeho tvrdá hlavička sice skončila na tyči, španělský záložník ale stihl i úspěšnou dorážku. O pojištění vedení se postaral v 59. minutě pohlednou střelou z větší vzdálenosti Aaron Ramsey a dal už desátý gól v sezoně.

Reprezentační brankář Petr Čech odehrál 446. zápas za Chelsea a osamostatnil se na šestém místě klubových tabulek. Ze současného kádru absolvovali více duelů jen stoper John Terry (588) a záložník Frank Lampard (622), kteří dnes také nastoupili. Rekord drží Ron Harris se 795 starty za "Blues" z let 1961-80.

Chelsea nastřelila v první půli dvakrát břevno, po přestávce to byl ale hlavně český brankář, kdo dobrými zákroky držel bezbrankový stav. Na roh vyrazil pokusy Moussy Sissoka i Yoana Gouffrana, který však duel přesto rozhodl v 68. minutě hlavičkou po přímém kopu. Druhou branku přidal v předposlední minutě o tyč Loic Rémy a Čech poprvé v sezoně v lize inkasoval víckrát než jednou.

Robin van Persie slaví svůj gól do sítě Fulhamu

Trenér City Manuel Pellegrini nahradil chybujícího Joea Harta v brance Costelem Pantilimonem. Rumunský brankář si při debutu v Premier League připsal čisté konto, užil si navíc sedm gólů v síti Norwiche, které zařídilo sedm různých střelců.

Podobně drtivý nástup do zápasu měl i obhájce titulu Manchester United, který díky trefám Antonia Valencii, Robina van Persieho a Wayna Rooneyho vedl na hřišti Fulhamu ve 22. minutě už 3:0. Gólová produkce "Rudých ďáblů" pak ustala a na konečných 1:3 snížil Alexander Kacaniklic, nový kouč David Moyes se ale konečně může radovat ze dvou po sobě jdoucích výher.

Český obránce Ondřej Čelůstka sledoval jen z lavičky náhradníků porážku Sunderlandu na hřišti Hullu 0:1. Útočník Matěj Vydra odehrál poslední čtyři minuty za West Bromwich, který zdolal doma poslední Crystal Palace 2:0.

Manchester City - Norwich 7:0
Branky: 16. vlastní Johnson, 20. Silva, 25. Nastasič, 36. Negredo, 60. Touré, 71. Agüero, 86. Džeko

Stoke - Southampton 1:1
Branky: 1. Begovič - 42. Rodriguez

West Bromwich - Crystal Palace 2:0
Branky: 44. Berahino, 83. McAuley

West Ham United - Aston Villa 0:0

Arsenal - Liverpool 2:0