VIDEO | Otřesné. Hrozné. David Moyes pomalu ani nestačil pojmenovat penaltový rozstřel, kteří jeho svěřenci totálně zpackali. Sunderlandu stačilo proměnit pouze dva pokutové kopy, aby vyřadil fotbalisty Manchesteru United! Šlo o nejhorší rozstřel v historii?
Fletcher – USPĚL.
Januzaj – NEDAL.
Jones – NEDAL.
Rafael – NEDAL.
„To bylo hrozné. Hrozné!“ okomentoval děsivou bilanci David Moyes. Ani po zápase nemohl uvěřit, že Sunderlandu postačily na postup jen dvě proměněné penalty.
Hráči Manchesteru United a Sunderlandu jich kopali celkem DESET, ale proměnili pouze TŘI.
„Vůbec jsme to nezvládli,“ kroutil hlavou Moyes. Byl to přitom on, kdo před čtyřmi lety napsal v prestižním deníku The Times analytický článek "Jak zvítězit v penaltovém rozstřelu". Jenže jeho zkušenosti a schopnosti byly včera hráčům United naprosto k ničemu.
VIDEO: Penaltový rozstřel začíná od 1:02
![]() |
![]() |
Neprobral je ani pozdní gól Javiera Hernandeze, jenž gólem z poslední minuty nastavení zachránil pro „rudé ďábly“ nepovedený rozstřel. A v přímém světle se tak ukázal psychický blok, který je momentálně tíží.
Manchester United se topí v problémech od začátku sezony. Nedaří se v Premier League a teď podle mnohých expertů v Anglii přišel o jedinou soutěž, ve které mohl v letošním ročníku získat trofej.
„Jsem zklamaný,“ pronesl suše Moyes, jeden z hlavních viníků současného pádu slavného klubu. „Nehráli jsme dobře a nezasloužili jsme si finále. Takový je fotbal, v semifinále vždycky bude jeden poražený. A teď jsme to my,“ dodal.
Sunderland vyzve ve finále Ligového poháru Manchester City.