Recept naštvaného Mourinha: O přestávce odmítl mluvit k hráčům

Autor: jon
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Takhle ho jeho tým letos ještě nevytočil. José Mourinho sledoval bídné představení Chelsea v prvním poločase sobotního duelu na hřišti Fulhamu. Místo, aby o přestávce v kabině spustil na hráče fén podobný Alexi Fergusonovi, mužstvu neřekl jediné slovo. "Blues" se ale v druhém dějství probrali a díky hattricku Schürrleho zvítězili jasně 3:1.

Hosté: 52. Schürrle, 65. Schürrle, 69. Schürrle

Domácí: Stekelenburg – Riether, Hangeland (C) (16. Burn), Heitinga, Richardson – Dejagah, Sidwell, Dempsey, Parker (79. Karagounis), Kasami (62. Holtby) – Bent.

Hosté: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Schürrle (87. Luiz), Ramires, Oscar (78. Mikel), Matić, Hazard – Torres (82. Ba).

Domácí: Stockdale, Riise, Burn, Kvist, Holtby, Karagounis, Rodallega

Hosté: Schwarzer, Cole, Luiz, Lampard, Mikel, Willian, Ba

Domácí: Dejagah, Kasami

Hosté: Ramires

Clattenburg – Cann, Collin

Craven Cottage, London

Mourinho svůj nový způsob komunikace s hráči odhalil v pozápasovém rozhovoru. "Neřekl jsem jim vůbec nic, ani jsem nešel do šatny," prozradil Mourinho překvapené reportérce, když se ho ptala na špatné představení v prvním dějství.

"Normálně hráčům nechám dvě až tři minuty, aby si vyměnili kopačky nebo převlékli trika. Potom přijdu a začnu mluvit, hráči jsou na to zvyklí," popsal portugalský kouč svůj běžný přestávkový režim.

José Mourinho s prvním poločasem Chelsea proti Fulhamu nebyl vůbec spokojený José Mourinho s prvním poločasem Chelsea proti Fulhamu nebyl vůbec spokojenýFoto EPA

"Byli na mě připravení, jenže tentokrát jsem na ně nebyl připravený já. Rozhodl jsem se neříkat vůbec nic. Kdybych totiž začal mluvit o prvním poločase, potřeboval bych víc než deset minut," řekl Mourinho s tím, že šlo o nejhorší představení Chelsea v sezoně.

Tichá čtvrthodinka v šatně na hráče evidentně zabrala. Do druhé půle totiž vběhl úplně jiný tým, což se záhy projevilo i na skóre. Do 68. minuty se třikrát trefil Schürrle, čímž Chelsea zajistil důležité tři body.

"Hráči ukázali, že jsou velmi inteligentní. Beze slov pochopili, že první poločas byl z jejich strany velice slabý a pak předvedli fantastický druhý poločas," chválil Mourinho svůj tým.

S Mourinhovými výroky ale nesouhlasí to, co po utkání prohlásil hlavní hrdina Andrea Schürrle. "Trenér se objevil v šatně asi na 10, 15 vteřin. Řekl nám něco, co nemůžu veřejně publikovat, pak odešel a nechal nás samotné," popisoval dění německý záložník.

"Každý má před naším manažerem velký respekt. Věděli jsme, že první půlka byla hrozná. Museli jsme úplně změnit naší hru. Nakonec jsme to zvládli, je to pro nás velké vítězství," netajil radost autor tří branek.

Chelsea momentálně vede ligovou tabulku se čtyřbodovým náskokem na Liverpool a Arsenal, Manchester City ztrácí bodů šest, ale má dva zápasy k dobru.

20. Cardiff 38 7 9 22 32:74 30

Němec Schürrle a jeho euforie, v duelu s Fulhamem v Premier League dal střelec Chelsea tři branky