Autor: rou
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fanoušci Liverpoolu prožívají další černou sezonu. Možná ještě horší o to, že byli tak blízko... Jenže po pondělní remíze 3:3 na hřišti Crystal Palace se vidina anglického titulu zřejmě definitivně rozplynula jako pára nad hrncem. A svým dílem k tomu přispěl i Victor Moses, hráč, který v Liverpoolu hostuje z Chelsea.

Hosté: 18. Allen, 53. Sturridge, 55. Suárez

Domácí: Speroni – Mariappa, Dann, Delaney, Ward – Puncheon (65. Gayle), Dikgacoi (85. Ince), Jedinak (C), Bolasie – Ledley, Chamakh (71. Murray).

Hosté: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan – Allen, Gerrard (C), Leiva – Suárez, Sterling (78. Coutinho), Sturridge (86. Moses).

Domácí: Hennessey, Parr, Gabbidon, Ince, O´Keefe, Gayle, Murray

Hosté: Jones, Touré, Agger, Cissokho, Coutinho, Moses, Aspas

Domácí: Mariappa, Dann

Hosté: Allen, Suárez, Škrtel

Mark Clattenburg – Simon Beck, Simon Long

Selhurst Park, Londýn

Liverpool měl pevně nakročeno k výhře a posílení mistrovských nadějí. V duelu na hřišti Crystal Palace vedl po skvělém vstupu do druhé půle už 3:0. Jenže v závěru přišel neuvěřitelný kolaps. Domácí dvěma slepenými góly v 79. a 81. minutě snížili na 2:3.

O pět minut později pak Gayle svým druhým gólem srovnal skóre. To už byl dvě minuty na hřišti i křídelník Moses, který ale jen potvrdil svou bídnou sezonu.

Na Anfield Road se sice po svém zářijovém příchodu na roční hostování z Chelsea uvedl parádním gólem proti Swansea, jenže to bylo z jeho strany prakticky všechno. V lednu se pak ještě trefil ve 4. kole FA Cupu, ale to už v sestavě Reds spíš jen paběrkoval.

Teď dostal od manažera Brendana Rodgerse šanci v závěru zápasu s Crystal Palace (kde mimochodem začínal v Anglii svou profesionální kariéru), jenže hrdinou se nestal.

Nejenže krátce po jeho příchodu inkasoval Liverpool vyrovnávací gól, v samotném závěru pak Moses selhal v obří šanci, čímž zřejmě definitivně pohřbil šance Reds na titul.

VIDEO | Podívejte se na Mosesovu minelu

Hosté v závěru zápasu zoufale tlačili a přesně minutu před koncem nastavení přišla chvíle, kterou bude mít třiadvacetiletý Nigerijec na talíři hodně dlouho. Gólman Speroni bezmocně klečel u tyčky, když se míč vynořil metr za hranicí malého vápna před volným Mosesem. Ten ale před vymetenou brankou pouze promáchl, o míč už se postarali obránci a bylo rozhodnuto...

Hodně kysele mu teď musí v uších znít slova, která pronášel při svém příchodu na Anfield Road: "Když jsem sem poprvé přišel, věděl jsem, že s Liverpoolem vyhrajeme ligu... opravdu! I novinářům jsem říkal, že získáme titul."

Bylo to vážně blízko... Stejně jako míč, který Moses v pondělí nedokázal poslat do odkryté brány.

1. Manchester City 38 27 5 6 102:37 86
2. Liverpool 38 26 6 6 101:50 84
3. Chelsea 38 25 7 6 71:27 82
4. Arsenal 38 24 7 7 68:41 79
5. Everton 38 21 9 8 61:39 72
6. Tottenham 38 21 6 11 55:51 69
7. Manchester 38 19 7 12 64:43 64
8. Southampton 38 15 11 12 54:46 56