SESTŘIHY: Derby ovládlo City, vítězství má Chelsea i Arsenal

0
Olomouc - Sparta: Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
Hradec Králové - Slavia: Zadražil fantasticky vychytal Chytila

VIDEA ZE ZÁPASŮ 10. KOLA | Fotbalisté Manchesteru City zdolali v městském derby United 1:0 a na vedoucí Chelsea ztrácejí na třetím místě anglické ligy šest bodů.  Lídr soutěže porazil Queens Park Rangers 2:1, o jeho výhře rozhodl Hazard gólem z penalty čtvrt hodiny před koncem. Plný bodový zisk si o víkendu připsal také překvapivě druhý Southampton a čtvrtý Arsenal.

Jedinou branku manchesterského derby vstřelil krátce po hodině hry Argentinec Sergio Agüero, který se díky této trefě stal nejlepším střelcem City v derby. Jeho zásah byl zároveň stou brankou v historii vzájemných zápasů v Premier League.

Šestadvacetiletý útočník přitom mohl skórovat už v prvním poločase, ale gólman United David De Gea obě jeho šance z osmé a jedenadvacáté minuty zneškodnil. Poté během sedmi minut dostal dvě žluté karty obránce hostů Chris Smalling a United museli od 39. minuty dohrávat v deseti.

Po změně stran už přišla chvíle Agüera, který si v šestnáctce naběhl na přízemní centr Gaëla Clichyho a střelou pod břevno nedal gólmanovi United šanci. Chvíli nato se návratu na trávník dočkal ofenzivní záložník Samir Nasri, který kvůli zranění kolena nehrál za City více než měsíc a půl. Ani on ani nikdo další však již s výsledkem pohnout nedokázal a "Citizens" tak ovládli městské derby počtvrté v řadě.

United mají po deseti zápasech na kontě jen 13 bodů, což je nejméně od sezony 1986/87. Zároveň mají víc obdržených branek (14) než získaných bodů. Za posledních 40 let je tomu tak v této fázi ligové soutěže teprve potřetí.

Fotbalisté Aston Villy ztratili v závěru zápasu vedení nad Tottenhamem a po prohře 1:2 jsou v anglické lize pošesté v řadě bez bodového zisku. Ačkoli se domácí ujali brzy vedení zásluhou Andrease Weimanna, nakonec šestá prohra v řadě prohloubila jejich výsledkovou krizi.

Vše podstatné se zrodilo v závěrečné půlhodině. Nejprve byl za políček do tváře záložníka Ryna Masona vyloučen domácí Christian Benteke a hosté pak v závěrečných minutách po trefách Nacera Chadliho a Harryho Kanea otočili výsledek.

Liverpool prohrál v Newcastlu

Arsenal s Tomášem Rosickým na lavičce náhradníků vyhrál nad Burnley 3:0, když všechny trefy vstřelil favorit v závěrečných dvaceti minutách.

Roli favorita splnila i Chelsea, která v londýnském derby přemohla QPR. O vítězství "blues" rozhodl proměněnou penaltou Eden Hazard. Český gólman Petr Čech se mezi tyče nedostal.

Fotbalisté Newcastlu porazili Liverpool 1:0. Jediný gól vstřelil ve druhém poločase střídající Ayoze Pérez. Newcastle v posledních čtyřech zápasech získal deset bodů, "Reds" přerušili sérii čtyř ligových duelů bez porážky.

Výtečnou formu opět potvrdil druhý Southampton, jenž je v tabulce druhý poté, co zvítězil na hřišti Hullu 1:0 brankou Wanyamy. Tomu namazal špatnou rozehrávkou gólman poražených a keňský fotbalista trefil odkrytou branku.

20. Queens Park Rangers 38 8 6 24 42:73 30

Manažer Chelsea Jose Mourinho gestikuluje během utkání s QPR. Chelsea vyhrála 2:1.