Premier League | Pískají v Anglii AMATÉŘI? Co všechno řekl Mourinho rozhodčím | iSport.cz
3. ledna 2015 • 04:58

Pískají v Anglii AMATÉŘI? Co všechno řekl Mourinho rozhodčím

Autor: jon
TOP VIDEA
TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výjimečný trenér, stratég. Také psycholog, který svým otevřeným a někdy kontroverzním jednáním chrání své mužstvo od tlaku. José Mourinho tuhle disciplínu ovládá výjimečně. Například směrem k rozhodčím. Když na to přijde, dokáže trenér Chelsea vyletět jako čertík z krabičky, několikrát už platil tučné pokuty či nesměl na střídačku. Uvádíme pět případů, kdy se portugalský kouč v anglické lize nevybíravě pustil do mužů s píšťalkou.Aston Villa - Chelsea 1:0 (15. 3. 2014)

Šlo o pořádnou divočinu. Chelsea přišla v zápase o dva vyloučené hráče, rozzuřený Mourinho dokonce skončil na tribuně. Vadila mu přísná druhá žlutá karta pro Williana či neuznaný gól. Důležitá bitva o titul tak pro Chelsea dopadla pořádnou ostudou. "Nevím, proč jsem musel během utkání na tribunu. Z výkonu rozhodčího jsem vážně nešťastný. To nebylo o jedné chybě, to bylo špatné představení od první do čtyřiadevadesáté minuty, stěžoval si Mourinho. "Rozhodčí to mají skvělé. Po zápase jdou domů, nemusejí mluvit s novináři, nevystavují se pokutám. Já mluvit musím," ušklíbl se.

Chelsea - Sunderland 1:2 (20. 4. 2014)

Zápas, který Chelsea možná stál titul a ukončil Mourinhovu 78 zápasů dlouhou šňůru domácí neporazitelnosti. Na Stamford Bridge proti v té době poslednímu Sunderlandu "blues" prohráli 1:2, Mourinho i další členové realizačního týmu zuřili. Proč? Rozhodující branka padla v 81. minutě z pokutového kopu po vymyšleném faulu obránce Azpilicuety.

Asistent Rui Faria se po skončení zápasu sápal po hlavním sudím, Mourinho pak na tiskové konferenci komentoval výkon hlavního arbitra osobitým stylem. "Musím poblahopřát rozhodčímu Miku Deanovi. Jeho výkon byl prostě neuvěřitelný, a když podobné výkony rozhodčí předvádějí, chvála od trenérů jim prostě patří. Tak fantastický výkon," pravil ironicky portugalský kouč ve 140 vteřin trvajíícm monologu, kde hodnotil nepříjemnou prohru.

Manchester United - Chelsea 1:1 (26. 10. 2014)

Podzimní šlágr dopadl bez vítěze. Hráči i všichni představitelé Chelsea ale odjížděli z Old Trafford hodně nasupení. Rozhodčí Phil Dowd na konci prvního poločasu za stavu 0:0 odepřel Chelsea jasnou penaltu, když pustil dvojité držení Terryho a Ivanoviče ve vápně United. Nedovolené bránění viděl snad každý, jen rozhodčí ne.

"Přece víte, že nemůžu mluvit o rozhodčích," vyhýbal se Mourinho odpovědi na výkon sudích.  "Někteří můžou, jiní ne. A jeden z těch, kteří o nich mluvit nemohou, jsem já. Víte, co se mi stane, kdybych to udělal..." Pak ale přeci jen pokračoval. "Nechci o tom mluvit, protože pak bych něco musel říct ke spoustě dalším věcem. Penalta na Ivanoviče, vzrůstající počet karet, otáčení faulů, autů… I přímo přede mnou,“ postěžoval si."

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Chelsea 1:1

Chelsea - Southampton 1:1 (28.12. 2014)

Domácí ztráta proti překvapení probíhající sezony Chelsea hodně bolela. Mourinha rozčílil zákrok z 55. minuty, kdy Fábregas šel v pokutovém území k zemi po kontaktu s domácím obráncem Mattem Targettem. Místo odpískání pokutového kopu ovšem sudí vytáhl žlutou kartu pro údajně simulujícího Fábregase.

"Všichni vědí, že to byla penalta. Rozhodčí udělal chybu. Lidé chybují a on udělal obrovskou chybu. Je to dobrý rozhodčí, dobrý kluk, je mladý, má před sebou mnoho let ve fotbale, ale tohle je velká chyba," prohlásil Mourinho a pak ještě přitvrdil. "V lize je kampaň proti Chelsea. Nevím proč a je mi to jedno, ale je tu. Jsou penalty a penalty. Tahle byla jasná. Půjdu za sudím, popřeji mu dobrý rok a řeknu mu, ať se stydí," zlobil se.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Chelsea 1:1

Tottenham - Chelsea 5:3 (1.1. 2015)

Do nového roku Chelsea vstoupila bídně. Vedoucí tým Premier League schytal pět gólů na hřišti Tottenhamu, ikasoval nejvíc branek během dvou dekád Mourinha na lavičce. Rozmrzelý trenér tentokrát nemluvil o štvavé kampani proti jeho klubu, nicméně do rozhodčích si pět rýpl. Za stavu 1:0 pro hosty totiž Phil Dowd neodpískal penaltu za údajnou ruku Jana Vertonghena. Výrazně tak přispěl k tomu, že Blues po porážce přišli o náskok v čele anglické ligy.

"Myslím, že penalta nemohla být jasnější. Stejně jako v neděli proti Southamptonu," připomněl. "Už se bavíme o dvou zápasech, takže o šesti důležitých bodech, ze kterých máme jen jeden. A v obou případech šlo o dva zásadní verdikty rozhodčích. Za stavu 2:0 by totiž utkání vypadalo úplně jinak," přidal. "Pan Dowd byl příliš pomalý, aby dobře viděl míč. Když stál 40 metrů od míče, všechno viděl, ale když od něj byl deset, tak ne...

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Chelsea 5:3

Kuriozity 20. kola Premier League: Jak zuřil Mourinho při přestřelce

Mourinho nebyl s výsledkem utkání proti Tottenhamu spokojený
Mourinho nebyl s výsledkem utkání proti Tottenhamu spokojený

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud