Čechův bídný start. Výrazně chyboval a Arsenal doma prohrál

Autor: pod
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Petr Čech nezačal novou sezonu Premier League v dresu Arsenalu vůbec dobře! Právě po jeho chybě se hostující West Ham ujal v 1. kole na půdě „Kanonýrů“ vedení 1:0. Český gólman, který si do této chvíle užíval pouze chválu, výrazně zaváhal při centrovaném míči. Zkušený veterán se nevyznamenal ani při druhém gólu, když nedosáhl na střelu za hranicí vápna. Arsenal navíc nedokázal být produktivní a tak senzačně prohrál doma s podceňovaným soupeřem 0:2.

Hosté: 43. Kouyaté, 57. Zárate

Domácí: Čech – Debuchy (67. Alexis Sánchez), Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin (58. Walcott), Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla – Giroud.

Hosté: Adrián – Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell – Kouyaté, Noble (C), Oxford (79. Nolan) – Payet, Zárate (63. Jarvis), D. Sakho (90. Maïga).

Domácí: Ospina, Gabriel, Gibbs, Chambers, Arteta, Walcott, Sánchez

Hosté: Randolph, Collins, Poyet, Nolan, Jarvis, Lanzini, Maïga

Domácí: Monreal

Hosté: Noble, Ogbonna, Tomkins

Emirates Stadium, London

Čechova velká chyba přišla na konci prvního poločasu. West Ham zahrál přímý kop, český gólman si šel pro míč, ovšem vzduchem plachtil marně. Hostující Kouyate byl u balonu dřív a poslal ho hlavou do prázdné branky.

Ve druhém poločase se Čech opět trochu červenal. Oxlade-Chamberlain ztratil hodně snadno míč a Zarate za hranicí velkého vápna vypálil. Přestože nešlo o nechytatelnou ránu, český gólman spadl na zem pozdě a nedokázal zasáhnout.

2400389:gallery:true:true

Šokovaný Arsenal se i po druhém inkasovaném gólu nadále pokoušel o zdramatizování zápasu, ve kterém měl podle předpokladů jasně zvítězit. Jenže nestalo se. Proti byl brankář West Hamu Adrian, který předvedl několik skvělých zákroků.

Arsenal tak vstoupil do ligy hodně špatně. Hned v úvodním duelu nesplnil roli favorita a padl 0:2. Petr Čech měl na tom bohužel značný podíl.