SESTŘIHY: United hráli se City 0:0, Klopp stále čeká na výhru

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Fotbalisté Manchesteru United remizovali v derby s Manchesterem City 0:0. Fanoušci se v utkání příliš zajímavých momentů nedočkali, každý tým si připsal jen jednu střelu na branku. Remíza každopádně pomohla Arsenalu, který má již stejně bodů jako první City. K výhře 2:1 nad Evertonem mu pomohl i brankář Petr Čech. Probuzení pak zažil útočník Tottenhamu Harry Kane, který srazil Bournemouth hattrickem. Naopak stále bez výhry pod trenérem Jürgenem Kloppem zůstal Liverpool.

V pořadí 170. manchesterské derby nepřineslo v prvním poločase žádnou vážnější šanci, diváci na Old Trafford dokonce neviděli jedinou střelu na branku. Po změně stran byli aktivnější United, Matův únik zastavil gólman Hart, v 84. minutě trefil střídající Lingard břevno. Hart si poradil i se Smallingovou přízemní střelou k tyči.

2467705:gallery:true:true

Bournemouth začal utkání s Tottenhamem skvěle, když se po 49 sekundách trefil Ritchie a vstřelil nejrychlejší gól této sezony Premier League. Jenže pak úřadovali hosté a zejména Kane. Po faulu gólmana Boruce nejprve proměnil penaltu, v prvním poločase na něj navázali ještě Dembélé a Lamela.

Po změně stran Kane dalšími dvěma trefami zkompletoval svůj druhý ligový hattrick v dresu Tottenhamu a "Kohouti" podeváté za sebou bodovali.

2467704:gallery:true:true

Liverpool ani ve třetím soutěžním zápase pod trenérem Jürgenem Kloppem nezvítězil. Se Southamptonem sice vedl po gólu Bentekeho ze 77. minuty, o chvíli později ale vyrovnal na konečných 1:1 Mané. Liverpool popáté v řadě v lize bodoval, Southampton nepoznal hořkost porážky čtyři kola.

2467727:gallery:true:true

V dalším derby porazil Sunderland 3:0 Newcastle a připsal si první výhru v sezoně. O góly se postarali Johnson, Jones a Fletcher. Sunderland zdolal velkého regionálního rivala pošesté v řadě, z toho pětkrát neinkasoval.

2467706:gallery:true:true

Arsenal porazil Everton, Čech pomohl v závěru

Dvě nuly dělí Petra Čecha od rekordu brankářského kolegy Jamese. V bitvě Arsenalu proti Evertonu ovšem nulu neudržel. Přitom dlouho to vypadalo, že by se mohlo čisté konto narodit. V obrovském lijáku měli navrch „kanonýři“, kteří na domácí půdě udeřili dvakrát po centrovaných míčích. Nejprve se prosadil Giroud a podruhé Koscielny. Ještě před poločasem ale bylo manko hostů jen jednogólové.

To napřáhl Barkley, míč tečoval bránící Gabriel a Čech se proměnil v diváka. Na těžkém terénu neměl nejmenší šanci zasáhnout a bylo po srandě, tedy přesněji po čistém kontu. Mimo tyče pálil Arsenal častěji, na rány mířící do prostoru skončil zápas 5:5. Arsenal však nakonec vstřelil o branku víc a slavil tři body.

Hosté: 44. Barkley

Domácí: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla (C) – Oxlade-Chamberlain (80. Flamini), Özil, Alexis Sánchez (89. Gibbs) – Giroud.

Hosté: Howard – Coleman (89. Koné), Jagielka (C) (52. Ra. Funes Mori), Stones, Galloway – Barry, McCarthy – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – R. Lukaku.

Domácí: Macey, Debuchy, Gibbs, Chambers, Flamini, Campbell, Walcott

Hosté: Robles, Funes Mori, Cleverley, Osman, Naismith, Mirallas, Koné

Domácí: Coquelin

Hosté: Barry, Barry (č)

L. Mason – S. Beck, A. Garratt (A. Taylor)

Emirates Stadium, London

Chelsea je v tabulce až patnáctá

West Ham šel díky postavení v tabulce do duelu v pozici mírného favorita a tu potvrdil v 17. minutě Mauro Zárate, který se trefil pohotově a přesně k tyči. Blues navíc oslabil záložník Nemanja Matič, když v závěru prvního poločasu dostal během deseti minut dvě žluté karty.

2466915:gallery:true:true

Chelsea se podařilo vyrovnat v 56. minutě zásluhou dělovky stopera Garyho Cahilla po rohovém kopu. Poslední slovo však měl útočník West Hamu Andy Carroll, který vystřídal střelce Zárateho a po deseti minutách hlavou rozhodl. "Blues" tak mají po deseti kolech na kontě pět porážek, v předchozí mistrovské sezoně přitom prohráli jen třikrát.

Trenér José Mourinho, o jehož konci v Chelsea se po nevydařeném úvodu sezony spekuluje, byl o poločasové přestávce vykázán na tribunu. Portugalský kouč musel opustit lavičku, protože si před změnou stran stěžoval u sudích.

Před Chelsea je i nováček Watford

V souboji dvou nad očekávání hrajících týmů byl úspěšnější Leicester, který zdolal díky desáté brance nejlepšího střelce soutěže Jamieho Vardyho v sezoně Crystal Palace 1:0 a v tabulce drží páté místo.

Leicester má na kontě jen o bod méně než druhý West Ham a je jen o skóre za třetím Arsenalem a čtvrtým Manchesterem United. Ty však mají stejně jako první Manchester City zápas k dobru.

2466910:gallery:true:true

Předposlední Aston Villa nadále čeká na druhé vítězství v sezoně. Doma sice vedla nad Swansea po premiérové brance Jordana Ayewa, ale velšský soupeř vyrovnal zásluhou Gylfiho Sigurdssona a skóre těsně před koncem zvrátil bratr záložníka Aston Villy André Ayew na konečných 2:1.

2466914:gallery:true:true

Před Chelsea se dostal i nováček Watford, jemuž se podařilo získat třetí výhru v sezoně na hřišti Stoke. O vítězství 2:0 se postarali Troy Deeney svým prvním gólem po postupu do Premier League a Almen Abdi.

2466917:gallery:true:true

2466911:gallery:true:true