Premier League | Vyřídil Wengera, ale padal před sudím. Van Gaal opět terčem fanoušků | iSport.cz
28. února 2016 • 19:40

Vyřídil Wengera, ale padal před sudím. Van Gaal opět terčem fanoušků

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolem toho pána se pořád něco děje. Když konečně Louis van Gaal dirigoval oslabený Manchester United k ohromujícímu výkonu proti Arsenalu (3:2), zesměšnil se takřka před celým světem. Při debatě se čtvrtým rozhodčím předstíral pád a za svou hereckou se na sociálních sítích okamžitě stal terčem vtípků. Místo toho, aby fanoušci na Ostrovech konečně řešili dorbý výkon United, smějí se od ucha k uchu nizozemskému kouči.Do každého utkání jde s vědomím, že hraje o svoji budoucnost. Dokonce se v Anglii píše, že už je rozhodnuto a velmi brzy ho nahradí José Mourinho .

Teď se mu však s kritizovaným týmem povedla velká věc. V duelu proti Arsenalu, který bojuje o mistrovský titul, musel postavit do základní sestavy hned několik mladíků a oželet absenci zraněných opor. Přesto si „rudí ďáblové“ s londýnským celkem pohráli a na Old Trafford zvítězili 3:2.

Skvělý výkon předvedl především autor dvou branek Marcus Rashford, kterému je teprve 18 let. „Zařazování mladých hráčů je zakořeněné v kultuře Manchesteru United. I proto mě klub angažoval,“ řekl k jeho nasazení Van Gaal.

„Když zvládnete proti jednomu z nejlepších soupeřů uhrát takový výsledek a podat dobrý výkon, je to velice potěšující,“ řekl po utkání BBC nizozemský kouč. „Jsem velmi spokojený, protože jsme zvládli zápas proti Shrewsbury, Midtjyllandu a nyní i proti velmi dobrému týmu v Premier League,“ zdůraznil úspěšnou sérii Van Gaal.

„Arsenal byl v utkání s Barcelonou lepší v prvním poločase. Vytvořil si proti ní dost šancí a teď jsme ho porazili. To něco svědčí o našem výkonu,“pokračoval nizozemský trenér ve chválení svých svěřenců.

Fanoušci řeší simulování místo výhry

Jeho radost mu nezkazil ani vtipný moment, kdy si zřejmě stěžoval na Alexise Sáncheze, jenž podle něj v soubojích až příliš ochotně padal. A aby svým slovům dodal váhu, sám se před Mikem Deanem svalil na zem. Toho se okamžitě chytli fanoušci, kteří se nizozemskému trenérovi začali smát a na sociálních sítích sdíleli vtipné fotomontáže.

„To byly emoce. Normálně se mi to nestává. Sedím na lavičce, jenže teď jsem byl dost naštvaný,“ řekl Van Gaal, proč vyběhl až ke čtvrtému sudímu a názorně předváděl pád. „Každopádně i fanoušci jsou po tomhle aspoň spokojeni,“ dodal ironicky.

Bez ohledu na hereckou etudu získal Van Gaal velice důležité tři body a cenný skalp Arsenalu. Svědomí by měl zpytovat jeho protějšek Arséne Wenger. Ten však pevně stál za svým mužstvem. „Hráli jsme s velkým nasazením, odhodláním a týmovým duchem. Přijde mi ale, že jsme dostali velmi laciné branky,“ zastával se svých hráčů francouzský trenér.

Když se měl Wenger vyjádřit k tomu, jak porážka na Old Trafford ovlivní boj o titul, jen stroze utrousil. „To nikdo neví.“

„Kanonýři“ jsou i přes ztrátu tří bodů stále třetí. Na druhý Tottenham jim chybí tři body, na první Leicester pět. Na rozdíl jediného bodu se  však za ně může dotáhnout Manchester City, který má utkání na půdě Newcastlu k dobru.

Fanoušci si z nizozemského trenéra začali dělat srandu a tvořili různé fotomontáže
Fanoušci si z nizozemského trenéra začali dělat srandu a tvořili různé fotomontáže

Vstoupit do diskuse
0
35. kolo
Články odjinud


Články odjinud