Liverpool - Manchester United 0:0. Hosty zachránil skvělý De Gea

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Slavnému derby chyběly góly. Fotbalisté Liverpoolu v 8. kole anglické Premier League remizovali na domácím hřišti s Manchesterem United 0:0. V prvním poločase zvítězila taktika a diváci neviděli žádnou větší šanci. V tom druhém byli výrazně aktivnější svěřenci Jürgena Kloppa, ale na hostující obranu včele s vykajícím brankářem Davidem De Geou nevyzráli. Oba týmy si do tabulky připsaly po bodu.

Po opatrném úvodním poločase zahrozil jako první Liverpool, když se mezi obránci protlačil do šance Can, ale De Gea jeho střelu vyrazil. Posléze si manchesterský brankář poradil i s Coutinhovým pokusem z dálky a Firminovi v závěru utkání sebral míč na poslední chvíli skluzem obránce hostů Valencia.

Liverpool tak nedokázal prodloužit sérii čtyř vítězství a ani jeho soupeř po remíze příliš nejásal, neboť z posledních pěti ligových zápasů vytěžil tým United jen pět bodů.

Manchester United

Domácí: Karius – Clyne, Matip, Lovren, Milner (86. A. Moreno) – Can, Henderson, Coutinho – Mané, Sturridge (60. Lallana), Firmino (85. Origi).

Hosté: de Gea – A. Valencia, Bailly, Smalling, Blind – Fellaini, P. Pogba – Rashford (77. Rooney), A. Herrera, Young (90+2. Shaw) – Ibrahimović.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.