7. listopadu 2016 • 08:00

SESTŘIHY: Liverpool je první, Chelsea vyhrála, Arsenal remizoval se Spurs

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liverpoolu porazili v 11. kole Watford vysoko 6:1 a vyšvihli se do čela Premier League. Šanci poskočit na první místo naopak nevyužil Arsenal, který remizoval v severolondýnském derby s Tottenhamem 1:1. Kromě Liverpoolu si zastřílela i Chelsea, která deklasovala Everton 5:0 Naopak Manchester City ztratil, když jen remizoval s Middlesbrough 1:1. Bod nováčkovi zařídil v první minutě nastavení Marten de Roon. Domácím tak nestačil ani jubilejní 150. gól Sergia Agüera v dresu "Citizens". Obhájci titulu z Leicesteru přišli o sérii neporazitelnosti na domácí půdě, když padli s West Hamem 1:2.

Liverpool - Watford 6:1

Branky: 27. a 60. Mané, 30. Coutinho, 43. Can, 58. Firmino, 90.+1 Wijnaldum - 75. Janmaat

Liverpool vykročil na vrchol tabulky rázně a do přestávky vedl o tři góly. Skóre otevřel Sadio Mané po asistenci Coutinha v 27. minutě, sám Coutinho přidal gól krátce poté. Ve 33. minutě byl Watford donucen k výměně gólmanů, Heurelha Gomese kvůli zranění pravé nohy vystřídal Costel Pantilimon.

Do branky se náhradní brankář v lize postavil po jedenácti měsících a už po deseti minutách inkasoval, když dal svůj první gól v sezoně Emre Can. Také po poločase exhibice Liverpoolu pokračovala, v rozpětí čtyř minut se po hodině hry trefili Roberto Firmino a podruhé Mané.

Jedinou kaňkou pro domácí fotbalisty byl gól útěchy Daryla Janmaata ze 75. minuty. Ale ještě v nastaveném čase přišel šestý zásah Liverpoolu od Georginia Wijnalduma. V ligovém zápase se Liverpoolu na na domácím stadionu podařilo dát šest branek naposledy na začátku sezony 2009/10.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Watford 6:1

Arsenal - Tottenham 1:1

Branky: 42. vlastní Wimmer - 51. Kane z pen.

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí, ale Theo Walcott trefil tyč a z dorážky Mesut Özil minul. Tlak Arsenalu však přece jen vyústil v 42. minutě v branku: po Özilově přímém kopu si Wimmer dal vlastní gól. Stal se tak po někdejším útočníkovi Tottenhamu Chrisi Armstrongovi z roku 2000 teprve druhým hráčem, který se v zápase těchto soupeřů v Premier League takto smolně prosadil.

Z vedení se však svěřenci trenéra Arséna Wengera neradovali dlouho. Krátce po přestávce ve vápně fauloval Laurent Koscielny a z pokutového kopu vyrovnal Kane. Potvrdil svou pověst specialisty na Arsenal, proti rivalovi nastoupil počtvrté a z penalty zaznamenal svůj pátý gól.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Tottenham 1:1

Manchester City - Middlesbrough 1:1

Branky: 43. Agüero - 90.+1 De Roon

Manchester měl v utkání jasnou převahu, ať už v držení míče (71 procent) nebo ve statistice střel (25:5). Vytěžit z tlaku ale dokázal jediný gól, o který se po povedeném De Bruyneho centru postaral argentinský kanonýr Agüero.

Po přestávce se hosté osmělili, Negredo nadělal gólmanu Bravovi velké starosti střelou z poloviny hřiště. Pak už ale znovu převzali otěže "Citizens" a zdálo se, že dovedou zápas k těsné výhře. V nastavení ale hlavou vyrovnal De Roon a Middlesbrough obral venku o body po Arsenalu (0:0) i dalšího favorita na zisk titulu.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Middlesbrough 1:1

Chelsea - Everton 5:0

Branky: 19. a 56. Hazard, 20. Alonso, 42. Costa, 65. Pedro

Chelsea navázala na úspěšný říjen, v němž vyhrála všechny čtyři ligová utkání se skóre 11:0. Ani s Evertonem si vrásky nedělala a už po poločase vedla o tři branky. Skóre otevřel Hazard, který se poprvé v kariéře prosadil ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech anglické ligy.

Na belgického reprezentanta navázal o minutu později Alonso a v závěru první půle skóroval také Costa, jenž se v této sezoně podílel už na 12 brankách (devět dal a na tři přihrál), což se nepovedlo žádnému jinému hráči v Premier League.

Kromě toho, že "Blues" zářili v útoku, dařilo se také defenzivě, jež Evertonu nepovolila ani jednu střelu. To se Chelsea povedlo naposledy v lednu 2013 proti Readingu.

V druhém poločase navíc domácí přidali ještě dvě branky. Další zásah si připsal Hazard, jemuž asistoval Pedro. Ten v utkání zaznamenal dvě gólové přihrávky, což je stejně jako v celé minulé sezoně. Španěl navíc posléze zvýšil na 5:0 a liverpoolský celek tak inkasoval v lize "bůra" po více než dvou letech.

Everton nedokázal Chelsea na stadionu Stamford Bridge porazit už ve 22 ligových zápasech, naposledy tam zvítězil v listopadu 1994.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Everton 5:0

Swansea - Manchester United 1:3

Branky: 69. Van der Hoorn - 21. a 33. Ibrahimovic, 15. Pogba

O jubilejní 25.000. branku v historii Premier League se při výhře Manchesteru United 3:1 na hřišti Swansea postaral Zlatan Ibrahimovic. Úvodní gól zápasu však vstřelila jiná hvězdná posila manchesterského celku Paul Pogba po čtvrt hodině hry. Francouzský záložník zpoza vápna skvěle vypálil z voleje a v lize se prosadil poprvé od konce září.

Ibrahimovic se svým mladším kolegou nenechal zahanbit a v 21. minutě ukončil devítihodinový gólový půst také střelou zpoza vápna. Právě tento gól byl jubilejní trefou anglické nejvyšší soutěže. Ještě do poločasu pak švédský útočník přidal svůj druhý zásah, který byl pro změnu jeho 400. gólem v klubové kariéře.

Kouč José Mourinho oproti porážce 1:2 v Evropské lize s Fenerbahce udělal v sestavě šest změn, zápas však odřídit nemohl. Kvůli disciplinárnímu trestu musel zůstat jen na tribuně. Nová krev v základní jedenáctce přinesla kýžený výsledek a United v lize naplno bodovali po čtyřech duelech bez výhry.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester United 1:3

Leicester - West Brom 1:2

Branky: 55. Slimani - 52. Morrison, 72. Phillips

SESTŘIH Premier League: Leicester - West Bromwich 1:2

Hull - Southampton 2:1

Branky: 61. Snodgrass, 63. Dawson - 6. Austin z pen.

Southampton, který se 24. listopadu představí na Letné, prohrál na hřišti Hullu 1:2. O jedinou branku hostů se postaral z pokutového kopu už v 6. minutě nejlepší střelec klubu Charlie Austin. Ale v 61. minutě vyrovnal Robert Snodgrass a krátce poté otočil zápas Michael Dawson.

Trenér Southamptonu Claude Puel nasadil sestavu: Forster - Jošida, Fonte, Van Dijk, Bertrand - Clasie (77. Ward-Prowse), Romeu, Tadič (66. Boufal), Davis - Redmond (77. Rodriguez), Austin.

SESTŘIH Premier League: Hull - Southampton 2:1

Bournemouth - Sunderland 1:2

Branky: 11. Gosling - 33. Anichebe, 74. Defoe z pen.

Zápas číslo 100 v Premier League odehrál záložník Jack Wilshere, který z Arsenalu hostuje v Bournemouthu. Jeho dočasný tým však i přes povedený začátek podlehl poslednímu Sunderlandu 1:2.

Poprvé za hosty nastoupil v základní sestavě v lize útočník Anichebe a hned se prezentoval gólem, obrat dokonal z penalty Defoe, s šesti góly nejlepší střelec týmu. Hosté si připsali první výhru v sezoně.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Sunderland 1:2

West Ham - Stoke 1:1

Branky: 65. Antonio - 75. Krkic

Záložník West Hamu Antonio otevřel skóre proti Stoke svým šestým gólem hlavou v sezoně. V této statistice nemá v pěti nejlepších evropských soutěžích konkurenta. Na tři body to ale londýnskému celku nestačilo, neboť čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Krkic. Stoke s West Hamem neprohrálo už sedmé utkání po sobě.

20. Sunderland 38 6 6 26 29:69 24

Brankář Petr Čech s Arsenalem remizovali v londýnském derby proti Tottenhamu 1:1