Premier League | Škorpioni uhranuli Anglii. Jde to i bez ofsajdu, vyzdvihl Lineker Girouda | iSport.cz
2. ledna 2017 • 04:30

Škorpioni uhranuli Anglii. Jde to i bez ofsajdu, vyzdvihl Lineker Girouda

Autor: rjm
TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anglie je plná škorpionů. Tedy alespoň těch fotbalových. A fanoušci si nadšeně pomlaskávají. Trefy, kdy hráč skóruje ve chvíli, kdy zasáhne míč v letu akrobaticky patou za tělem, se prostě neomrzí. Krátce před koncem roku se tenhle kousek povedl Henriku Mchitarjanovi z Manchesteru United, hned v první den roku 2017 pak na něj navázal podobnou parádou snajpr Arsenalu Olivier Giroud, který pokořil brankáře Crystal Palace. „Jedna z nejkrásnějších tref v historii Premier League,“ burácel televizní komentátor. A Ostrovy jsou už zase na nohou.Povedený fotbalový škorpion zakončený gólem je laskomina, kterou by fanoušci chtěli vidět v každém utkání. Jenže její výjimečnost dodává takovým parádním gólům na ceně. Fanoušci Arsenalu mohli na konci roku závidět, že se jejich rivalové dočkali na Old Trafford krásného gólu arménského záložníka Henrika Mchitarjana do sítě Sunderlandu.

Teď už mohou křičet do světa, že na jejich stadionu padají podobné góly také. Postaral se o to Olivier Giroud, kterému přihrál Alexis Sánchez. "Měl jsem obrovské štěstí. Byla to jen náhoda," připustil Giroud. "Byla to jediná věc, kterou jsem se mohl pokusit udělat. Míč byl za mnou, tak jsem to mohl jen zkusit trefit patou a vyšlo to," radoval se střelec.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Crystal Palace 2:0, Giroud vysekl škorpiona

„Senzační gól a jde to i bez ofsajdu,“ upozornil na sociálních sítích Gary Lineker, bývalý anglický reprezentant a nyní fotbalový expert, že trefa hráče Manchesteru United padla po postavení mimo hru.

Pro střelce Arsenalu měl i dál slova chvály. „Nejhezčí gól roku,“ složil Francouzi Giroudovi poklonu. „Tohle byla jedna z nejhezčích tref, jakou jsem kdy viděl,“ podpořil ho třeba známý irský kytarista Niall Horan.

NEJ góly kola Premier League: Šibenice, ťukec a Giroudův škorpion

Slova chvály pršela v závěru roku i na Mchitarjana. Trenér United José Mourinho označil gól jako „fenomenální“. Expert BBC a někdejší vynikající kanonýr Alan Shearer řekl, že mu Mchitarjanův zásah připomněl zákrok kolumbijského brankáře Reného Higuity v duelu s Anglií z Wembley v roce 1995.

NEJ góly Premier League: Paráda Mchitarjana, tank Lukaku i Pedrův obstřel

„Tenhle Mchitarjanův gól by úžasný. Neskutečné je už jen to, když se o podobný kop někdo pokusí. Musíte míč trefit za tělem patičkou. Když dáte gól, je to neuvěřitelné,“ řekl Shearer.

Záložník Manchesteru United Henrik Mchitarjan měl po "škorpionovi" v utkání se Sunderlandem pořádnou radost.
Záložník Manchesteru United Henrik Mchitarjan měl po "škorpionovi" v utkání se Sunderlandem pořádnou radost.

 
12. kolo
Články odjinud


Články odjinud