16. ledna 2018 • 05:45

SESTŘIHY: United odskočili Liverpoolu i Chelsea, Arsenal propadl

SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem

Fotbalisté Manchesteru United porazili v pondělní dohrávce 23. kola anglické ligy 3:0 Stoke a na druhém místě tabulky mají tříbodový náskok před dvojicí Liverpool, Chelsea. Na vedoucí Manchester City tým Josého Mourinha ztrácí 12 bodů. Liverpool o víkendu přestřílel Manchester City 4:3 a ukončil tak 22 zápasů dlouhou sérii neporazitelnosti svého soupeře. Arsenalu po sedmi zápasech v anglické lize prohrál, ztratil vedení a podlehl na hřišti Bournemouthu 1:2. Gólman Petr Čech, který vedl "Kanonýry" do utkání s kapitánskou páskou, dál čeká na jubilejní 200. čisté konto v Premier League. Bournemouth vůbec poprvé londýnský celek porazil a vyhrál dva po sobě jdoucí domácí ligové duely poprvé od března. Chelsea pouze remizovala 0:0 s Leicesterem.

Hosté:

Domácí: de Gea – A. Valencia (C), P. Jones, Smalling, Shaw – P. Pogba, N. Matić – Mata (83. McTominay), Lingard (80. Fellaini), Martial (80. Rashford) – R. Lukaku.

Hosté: Butland – Bauer, K. Zouma, Martins Indi, Tymon (46. Wimmer) – D. Fletcher (C) – Shaqiri, Allen, Ireland, Choupo-Moting (61. Sobhi) – Crouch (70. Diouf).

Domácí: Lindelöf, Rojo, Rashford, Herrera, Fellaini, McTominay, Pereira

Hosté: Grant, Wimmer, Afellay, Adam, Diouf, Sobhi, Edwards

Domácí: Lingard, R. Lukaku

Hosté: Ireland

Anthony Taylor – Adam Nunn, Constantine Hatzidakis – Robert Madley

Old Trafford, Manchester

United nedali o záchranu hrajícímu Stoke žádnou šanci a v první poločase překonali nejhorší obranu soutěže hned dvakrát - postarali se o to Valencia s Martialem. V 72. minutě přidal třetí branku Lukaku a rozhodl o prodloužení série neporazitelnosti manchesterského celku na šest utkání.

1080p 720p 360p
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0

United si po vítězství upevnili druhé místo v tabulce, na kterém mají tříbodový náskok před Liverpoolem a Chelsea a snížili ztrátu za vedoucím City. Stoke, které z tribuny sledoval dnes jmenovaný nový trenér Paul Lambert, naopak prohrálo čtvrté z posledních pěti utkání a od příček zajišťujících záchranu jej dělí jeden bod.

Na soupisce United pro utkání také chyběl Henrik Mchitarjan, což přiživilo spekulace o možném příchodu Alexise Sáncheze z Arsenalu. Podle britských médií by měl být právě arménský záložník součástí přestupu chilského reprezentanta na Old Trafford.

Hosté: 41. Sané, 84. B. Silva, 90+1. Gündoğan

Domácí: Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren (C), Robertson – Can (79. Milner), Wijnaldum – Oxlade-Chamberlain, M. Salah (88. Lallana), Mané (90+4. Klavan) – Firmino.

Hosté: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph (31. Danilo) – De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan – Sterling (71. B. Silva), Agüero, Sané.

Domácí: Alexander-Arnold, Ings, Klavan, Lallana, Mignolet, Milner, Solanke

Hosté: Bravo, Danilo, Díaz, Mangala, Silva, Silva, Zinčenko

Domácí: Firmino, Milner

Hosté: Otamendi, Sterling, Fernandinho

Marriner – Ledger, West

Anfield Road, Liverpool

Liverpool otevřel skóre šlágru už v deváté minutě. Hráči "Citizens" ztratili míč uprostřed pole, převzal jej Oxlade-Chamberlain, proběhl s ním k vápnu a přízemní střelou zpoza vápna překonal Edersona. Ještě před přestávkou ale hosté vyrovnali, po zaváhání pravého beka Gomeze pronikl do šestnáctky Sané a našel mezeru mezi gólmanem Kariusem a tyčí.

V 51. minutě mohl dokonat obrat Otamendi, hlavičkou však poslal míč do břevna. Na druhé straně zasáhl Ederson proti tvrdé Salahově střele. V 59. minutě už se skóre změnilo, po přihrávce Oxlade-Chamberlaina přetlačil Firmino stopera Stonese a obloučkem překonal krajana v brance Manchesteru.

Hráči hostů jako by po inkasované brance znervózněli a vyprodukovali dvě hrubé chyby v obraně. Po té první ještě Mané neskóroval a trefil konstrukci, v 61. minutě už ale střelou k tyči nedal Edersonovi šanci.

Brazilský gólman v 68. minutě potvrdil zmar "Citizens", vyběhl před vápno a výkopem našel pouze útočníka Liverpoolu Salaha, jenž se dalekonosnou střelou trefil do volné branky a vstřelil 18. ligový gól v sezoně.

Hosté utkání ještě v závěru zdramatizovali góly Bernarda Silvy a Gündogana, Liverpool ale těsnou výhru udržel i bez posily Virgila van Dijka, který nemohl kvůli zranění nastoupit. Svěřenci Jürgena Kloppa udrželi domácí neporazitelnost a prodloužili ligovou sérii bez prohry na 14 utkání. Německý kouč si navíc připsal už pátou výhru nad kolegou Pepem Guardiolou, tím se nemůže pyšnit žádný jiný trenér.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Manchester City 4:3. První prohra hostů, rozhodlo skvělých deset minut domácích

Hosté: 52. Bellerín

Domácí: Begović – Aké, S. Cook, Francis – Daniels (63. Mousset), Gosling, L. Cook, A. Smith – Fraser, Ibe (86. Pugh) – C. Wilson (90+1. Afobe).

Hosté: Čech – Chambers (74. Ramsey), Mustafi, Holding – Wilshere, Xhaka, Bellerín, Iwobi (76. Walcott) – Welbeck, Maitland-Niles – A. Lacazette (C).

Domácí: Afobe, Arter, Boruc, Mousset, Pugh, Simpson, Surman

Hosté: Ospina, Kolašinac, Mertesacker, Elneny, Ramsey, Walcott, Nketiah

Domácí: Gosling, Francis

Hosté: Xhaka, Wilshere

Friend – Lennard, Wilkes

Vitality Stadium, Bournemouth

V nominaci Arsenalu chyběl chilský reprezentant Alexis Sánchez, o něhož projevily v poslední době zájem Manchester United i City či Liverpool. Sánchezovi vyprší kontrakt v létě a trenér Arséne Wenger připustil, že klub s ním možná smlouvu prodlouží.

V osmé minutě si ve vápně pohrál s domácí obranou Maitland-Niles, střelu ale nasměroval jen do břevna. Vzápětí musel gólman Begovič zasáhnout proti Iwobiho tečovanému pokusu. Na další šanci si diváci na Vitality Stadium počkali až do 34. minuty, kdy Begovič včasným výběhem zabránil ve skórování Welbeckovi.

Pět minut před přestávkou poprvé zahrozil Bournemouth, proti Fraserově střele ale zasáhl stoper Chambers. V 52. minutě padl první gól, když po Iwobiho přihrávce za obranu prostřelil Begoviče španělský reprezentant Bellerín.

Domácí se ale v závěrečné dvacetiminutovce nadechli k obratu. Nejprve Čech vyběhl proti pasu Frasera, k míči se ale dřív dostal Wilson a bez problému zakončil. O chvíli později pak střelec předložil míč Ibeovi a ten otočil stav na 2:1.

"Vedli jsme 1:0 a najednou obdrželi dvě branky, ani nevíme jak. Je to frustrující. Musíme to zhodnotit velmi objektivním a ostrým způsobem. Udělali jsme chyby, které jsme udělat neměli. Tým, který hraje o udržení, bude bojovat a vy si nemůžete dovolit jakoukoli ztrátu koncentrace," konstatoval Wenger.

Leicester City FC

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C) (33. Christensen), Rüdiger – Moses, Bakayoko, Kanté, Fàbregas (58. Pedro), Alonso – E. Hazard (58. Willian) – Morata.

Hosté: Schmeichel (C) – Amartey, Dragović, Maguire, Chilwell – Mahrez, James (90. Iborra), Ndidi, Albrighton – Okazaki (73. Fuchs) – Vardy (82. Gray).

Domácí: Batshuayi, Caballero, Willian, Christensen, Luiz, Pedro, Zappacosta

Hosté: Benalouane, Fuchs, Hamer, Gray, Iheanacho, Iborra, Slimani

Domácí: Kanté, Morata

Hosté: James, Okazaki, Chilwell, Chilwell

Jones

Stamford Bridge, London

Chelsea v souboji dvou posledních anglických mistrů tahala od začátku za kratší konec, ale Leicester zejména v první půli nedokázal využít vytvořené šance. Domácí se po přestávce zvedli zejména po příchodech Pedra s Willianem, kteří nahradili nevýraznou dvojici Hazard, Fábregas. Obhájcům titulu navíc nahrálo i vyloučení Chilwella, který dostal během pěti minut dvě žluté karty. Leicester ale nakonec bezbrankovou remízu udržel.

Hosté: 21. Ward-Prowse, 44. Ward-Prowse

Domácí: Gomes (C) – Janmaat, Wagué, Kabasele, Zeegelaar – Watson (46. Deeney), Doucouré – Carrillo, Cleverley (35. Pereyra), Richarlison – Gray (73. Okaka).

Hosté: A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand – Romeu, P.-E. Höjbjerg – Ward-Prowse (90+2. Sims), S. Davis (C) (63. Lemina), Tadić (90+2. Boufal) – S. Long.

Hosté:

Domácí: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier (74. Wanyama), M. Dembélé (82. Moussa Sissoko) – Eriksen (87. Lamela), Alli, Son – Kane.

Hosté: Pickford – Kenny, Holgate, Jagielka (C), Cuco Martina – James McCarthy (72. Schneiderlin), Gueye – Bolasie (57. Lennon), Rooney, G. Sigurdsson – Tosun (62. Calvert-Lewin).

Domácí: Vorm, Trippier, Wanyama, Lamela, Sissoko, Llorente, Walker-Peters

Hosté: Williams, Schneiderlin, Lennon, Niasse, Lookman, Calvert-Lewin, Robles

Hosté: Jagielka, Rooney

Pawson – Betts, Cook

Wembley Stadium, London

Roli favorita naopak potvrdil Tottenham. Londýnský celek si poradil 4:0 s Evertonem a se 44 body se dotáhl na čtvrtý Liverpool, který však v neděli čeká duel s vedoucím Manchesterem City. Utkání k dobru má i šestý Arsenal, jenž mimo pohárové příčky ztrácí na Tottenham s Liverpoolem pět bodů.

Výhru domácích Hotspur zařídil dvěma góly Harry Kane, který navázal na dvougólové vystoupení z pohárového duelu s Wimbledonem. Anglický reprezentant tak s 20 zásahy vede pořadí střelců Premier League o tři góly před Mohamedem Salahem z Liverpoolu.

Hosté: 60. J. Ayew

Domácí: Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Shelvey (82. Merino), Diamé – Atsu, Ayoze Pérez, Ritchie – Gayle (64. Joselu).

Hosté: Fabiański – van der Hoorn (65. Roberts), Mawson, Bartley (C) – Dyer (85. L. Narsingh), Clucas, Ki Song-jung, T. Carroll, M. Olsson – J. Ayew, McBurnie (71. Bony).

Hosté:

Domácí: Foster – C. Dawson (81. Nyom), Hegazy, J. Evans (84. McAuley), Gibbs – Phillips, Krychowiak, Barry, Brunt – Jay Rodriguez (79. Livermore), Rondón.

Hosté: Ryan – Bruno, Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper (76. Kayal), Izquierdo (46. March) – Groß (66. Baldock) – G. Murray.

Hosté:

Domácí: Hennessey – Fosu-Mensah, Kelly, Tomkins, van Aanholt – Milivojević (C), Riedewald, McArthur – Sako, Ch. Benteke, Zaha.

Hosté: Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Gudmundsson (85. Wells), Cork, Defour, Barnes – Hendrick (63. N'Koudou) – Vokes.

Hosté: 25. Noble, 46. Arnautović, 56. Lanzini, 61. Lanzini

Domácí: Lössl – Smith (C) (71. T. Kongolo), Zanka, Schindler, Malone – Hogg, Mooy – van La Parra, Ince, Lolley (65. Pritchard) – Depoitre.

Hosté: Adrián – Collins, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Obiang, Noble (C), Masuaku – Lanzini (85. Rice) – Arnautović (83. A. Ayew).

Domácí: Coleman, Sabiri, Kongolo, Mounié, Williams, Hefele, Pritchard

Hosté: Hernández, Hart, Ayew, Rice, Burke, Cullen

Domácí: Smith

Hosté: Cresswell