25. ledna 2018 • 20:04

Nový znak pro Leeds? Ošklivý šok, zděsili se fanoušci i švédský obránce

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osoba bijící se pěstí do srdce. To by měl být od příští sezony Leeds United. Jeden z nejtradičnějších anglických klubů, který v minulosti získal tři tituly a momentálně působí ve druhé lize, zveřejnil podobu nového znaku, kterým chce oslavit v roce 2019 sté výročí od svého založení. Spustil tím lavinu odmítavých reakcí.V živé paměti jsou ještě diskuze o novém logu Juventusu Turín s výrazným písmenem J, které převzal italský gigant od nové sezony. Podobná situace je nyní v Leedsu. Hned po zveřejnění následovala vlna odmítavých reakcí. Ošklivý, hrozný – tak nejčastěji viděli kritici hotový návrh. Připojil se k nim i švédský obránce Pontus Jansson, který v Leedsu působí od léta 2016. „Jsem v šoku,“ napsal na Twitter.

Zmizela z něj bílá růže, symbol oblasti Yorkshire, kde se Leeds nachází. Hlavním motivem je nyní tradiční pozdrav fanoušků. „Ten spojuje hráče a fanoušky po desetiletí na hřišti i mimo něj,“ vysvětlil klub. Ani to kritiku nezmírnilo. Během půlročního ladění konečné podoby se do diskuze zapojilo 10 tisíc fanoušků.

Bezprostředně po jejím zveřejnění začaly přibývat podpisy k online petici, jejíž signatáři mají opačný názor: takový klubový znak nechceme! Vedení Leedsu se odmítavé reakce zaleklo. „Debatu musíme znovu otevřít,“ reagoval ředitel Leedsu Angus Kinnear.

„Transparentnost je důležitá ve všem, co děláme. Nebudeme se schovávat a budeme poslouchat všechny názory. Příznivci by měli věřit tomu, že je to dobré rozhodnutí,“ uvedl k debatě o podobně nového znaku.

Nyní zbývají dvě možnosti. Buď se vedení klubu podaří veřejnost přesvědčit, nebo kritici dosáhnou svého. To se přihodilo Evertonu před pěti lety, když si fanoušci vynutili ve znaku udržení klubového sloganu v latině „Jen to nejlepší je dost dobré.“

Navrhovaný nový znak Leedsu zachycuje tradiční pozdrav
Navrhovaný nový znak Leedsu zachycuje tradiční pozdrav

 

Témata:  sport, fotbal, Leeds, znak, fanoušci
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

12. kolo
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze