28. ledna 2018 • 19:09

Chelsea jde v poháru dál přes Newcastle, postup slaví i City

Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport
Kdo komu namlátí v O2 areně?! Marpo s Rytmusem se špičkovali před galavečerem XFN Kdo komu namlátí v O2 areně?! Marpo s Rytmusem se špičkovali před galavečerem XFN

Ve 4. kole Anglického poháru si fotbalisté Chelsea na domácím hřišti jasně poradili s Newcastlem 3:0. Uspěl i další favorit na zisk trofeje: Manchester City si odvezl postup z Cardiffu, který vyřadil po výhře 2:0.

Na Stamford Bridge otevřeli domácí hráči skóre v 31. minutě po pohledné kombinaci, na jejímž konci stál Batshuayi. Belgický útočník přidal i druhou branku krátce před poločasem, když si jeho střelu srazil do vlastní sítě Lascelles.

Skóre uzavřel v 72. minutě parádní trefou z přímého kopu Marcos Alonso. Španělský reprezentant se v sezoně podílel na deseti brankách (sedm gólů a tři asistence), což se mu povedlo jako prvnímu obránci v tomto ročníku Premier League.

Lídr nejvyšší anglické soutěže Manchester City získal dvoubrankový náskok už v průběhu první půle. V 8. minutě De Bruyne chytře podstřelil z přímého kopu skákající zeď a míč se dokutálel až do brány velšského celku. V 38. minutě zvýšil na konečných 2:0 Sterling, jenž se gólově prosadil hlavou poprvé po více než dvou letech.

Obránce Alonso se trefil z přímého kopu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)