Premier League | Chraňte hráče, jsou to umělci, brojí Guardiola. O Saného se bojí Německo | iSport.cz
29. ledna 2018 • 21:54

Chraňte hráče, jsou to umělci, brojí Guardiola. O Saného se bojí Německo

Autor: pav
TOP VIDEA
Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Manchester City je po výhře 2:0 nad Cardiffem v osmifinále FA Cupu. Místo radosti z vítězství ale trenér Pep Guardiola spíš počítá ztráty. O starosti katalánského stratéga se postaral ostrý bek Joe Bennett, který vyřadil ze hry Leroye Saného, problémy pak hlásil i Ilkay Gündogan. Zápas plný drsných zákroků neunikl ani zástupcům německé reprezentace, které zranění dvou krajánků v dresu City obzvláště trápí.Gündogan dopadl z německé dvojice lépe. Sice musel být ošetřován už v 8. minutě po zákroku Joea Rallse, zápas ale přesto dohrál. Navíc z přímého kopu po faulu na něj otevřel Kevin de Bruyne skóre zápasu.

Sané už takové štěstí neměl. Když se v samém závěru prvního poločasu prodíral k vápnu soupeře, zastavit ho už mohl skutečně jen faul. O německého šikulu se "postaral" bek Joe Bennett, který jej poslal k zemi odporným skluzem. Kolíky se zabořil kousíček nad Saného kotník. Mladý Němec musel střídat a podle posledních informací mu hrozí až měsíční odpočinek.

Za tenhle odporný zákrok byl Bennett překvapivě oceněn jen žlutou kartou. Vyloučení se ale nakonec nevyhnul, v 92. minutě podobně nevybíravě sestřelil střídajícího Brahima Diaze a po druhé žluté se pakoval předčasně ze hřiště.

Guardiolu ostrá hra pořádně rozhořčila, opřel se i do rozhodčího, který Bennetta nepochopitelně nevyloučil už po faulu na Saného. "Hráči jsou umělci, kvůli nim tu jsme. Musíme je chránit. Takovéhle věci nerad vidím," řekl po zápase anglickým médiím.

"Nejde jen o moje svěřence, ale obecně o všechny hráče. Každý tým může hrát jak chce, ale ten muž v černém pak musí rozhodnout, jestli je to správné, nebo ne," popíchl španělský kouč sudí.

O svoje hráče má strach i německá reprezentace. Správce twitterového účtu aktuálních mistrů světa dokonce Cardiffu poslal krátký vzkaz. "Jenom vám chceme říct, že v létě hrajeme dost důležitý turnaj. Tak prosím nezraňujte naše hráče. Díky," napsal na oficiální Twitter německého nároďáku. Tweet už byl sice smazán, pozorným fanouškům ale neunikl.

Správce účtu německé reprezentace měl strach o Leroye Saného, varoval i hráče Cardiffu

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud