6. května 2018 • 19:57

SESTŘIHY: Liverpool hazarduje s LM, Wenger se loučil výhrou, United padli

TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami
Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0! Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!

Fotbalisté Liverpoolu prohráli v 37. kole anglické ligy na hřišti Chelsea 0:1 a stále nemají jisté umístění do čtvrtého místa a s ním spojenou účast v základní skupině Ligy mistrů. Na třetím místě mají bod k dobru na Tottenham a tři body na Chelsea, oba konkurenti ale odehráli o zápas méně. Arséne Wenger odkoučoval poslední domácí utkání Arsenalu a jeho svěřenci se mu odvděčili výhrou 5:0 nad Burnley. "Kanonýři" si tak zajistili účast ve skupině Evropské ligy. Manchester City pouze remizoval s Huddersfieldem, který získal důležitý bod v boji o záchranu. Před 18. Swansea i 17. Southamptonem má dva zápasy před koncem tříbodový náskok. S druhým místem hazardují United. Ti prohráli v Brightonu 0:1. Brighton vyhrál po dvou měsících a má jistotu záchrany v Premier League. Stoke ztratilo zápas s Crystal Palace a po 10 letech sestupuje, naději na záchranu naopak udrželo WBA, které gólem zdolalo 1:0 Tottenham.

Arsenal - Burnley 5:0

Branky: 14. a 75. Aubameyang, 45.+3 Lacazette, 54. Kolašinac, 64. Iwobi

Arsenal s Petrem Čechem v brance v souboji s tabulkovým sousedem z Burnley dominoval. Dvěma trefami se prezentoval Aubameyang, který se v 11 zápasech Premier League podílel na 12 gólech: osm dal a na čtyři přihrál. Další zásahy přidali Lacazette, Kolašinac a Iwobi. Burnley v posledních deseti soutěžních vzájemných utkáních Arsenal ani jednou neporazilo.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Burnley 5:0
720p 360p

Domácí: 14. Aubameyang, 45+3. A. Lacazette, 54. Kolašinac, 64. Iwobi, 75. Aubameyang

Hosté:

Domácí: Čech (C) – Kolašinac, Mavropanos, Chambers (77. Mertesacker), Bellerín – Xhaka, Wilshere (72. Ramsey) – Aubameyang, Iwobi, Mchitarjan – A. Lacazette (72. Welbeck).

Hosté: Pope – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Lennon (71. N'Koudou), Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson (89. Wells) – Hendrick – Barnes (22. Vokes).

Domácí: Ospina, Mertesacker, Monreal, Mustafi, Ramsey, Maitland-Niles, Welbeck

Hosté: Heaton, Taylor, Bardsley, N'Koudou, Marney, Vokes, Wells

Hosté: Tarkowski

Marriner – West, Massey-Ellis

Emirates Stadium, London

59 540 diváků

Petr Čech objímá Pera Mertesackera, který také absolvoval poslední domácí zápas za Arsenal

Chelsea - Liverpool 1:0

Branka: 32. Giroud

O první ligové výhře Chelsea nad Liverpoolem od listopadu 2014 rozhodl v 32. minutě Giroud, který hlavou zužitkoval tečovaný Mosesův centr. Francouzský útočník se v posledních šesti zápasech proti Liverpoolu trefil pětkrát. V 58. minutě rozvlnili domácí fotbalisté síť podruhé, Rüdigerova branka však nemohla být uznána kvůli ofsajdu.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Liverpool 1:0
720p 360p

Chelsea přesto počtvrté v řadě vyhrála a zároveň ukončila šestizápasovou sérii Liverpoolu bez porážky. To však není dobrá zpráva pro českého mistra. V případě, že by si "Reds" v ligové tabulce zajistili účast ve skupině Ligy mistrů, zahraje si v příští sezoně stejnou fázi i vítěz české ligy bez ohledu na výsledek finále milionářské soutěže mezi Liverpoolem a Realem Madrid.

Domácí: 32. Giroud

Hosté:

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses (89. Zappacosta), Fàbregas (90+3. Pedro), Kanté, Bakayoko, Alonso – E. Hazard (86. Willian) – Giroud.

Hosté: Karius – Clyne (59. Henderson), Lovren, V. van Dijk, Robertson (74. Solanke) – Alexander-Arnold, Wijnaldum, Milner (C) (89. A. Moreno) – M. Salah, Firmino, Mané.

Manchester City - Huddersfield 0:0

Huddersfield nepůsobil proti lídrovi Premier League zakřiknutě a dostal se i do několika šancí, Hadergjonaj, Pritchard ani Malone ale neuspěli. Za domácí byl blízko vítězné trefě v nastavení Otamendi, ani on ale bezbrankové skóre nezměnil.

Manchester City tak podruhé v sezoně neskóroval, naposledy se mu to nepovedlo v prosinci na hřišti Crystalu Palace. Na domácím stadionu se neradoval z gólu poprvé od loňského dubna, kdy odehrál bezbrankové derby s United.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Huddersfield 0:0
720p 360p

Domácí: Ederson – Walker, Otamendi, Stones (73. B. Silva), Delph (57. Mendy) – De Bruyne (67. Gündoğan), Fernandinho, D. Silva – Sterling, Jesus, Sané.

Hosté: Lössl – Smith, Zanka, Schindler, T. Kongolo, Löwe (78. Malone) – Hadergjonaj, Hogg, Mooy, Pritchard (82. van La Parra) – Mounié (60. Depoitre).

Domácí: Bravo, Gündoğan, Laporte, Silva, Mendy, Touré, Foden

Hosté: Malone, Biling, Coleman, van La Parra, Depoitre, Quaner, Gorenc Stankovič

Hosté: Smith, Hogg, van La Parra

Dean – Bennett, Long

Etihad Stadium, Manchester

Brighton - Manchester United 1:0

Branky: 57. Gross.

Ve třetí minutě neuznali rozhodčí hostům kvůli ofsajdu gól Fellainiho, ale pak převzal iniciativu Brighton a brankář De Gea se měl co ohánět. Německému záložníkovi Grossovi několik šancí lapil, ale v 57. minutě už na jeho prudkou hlavičku nestačil ani on ani obránce Rojo, který vykopl míč až zpoza brankové čáry. Snaha favorizovaných United o vyrovnání pak už byla marná.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Manchester United 1:0
720p 360p

Domácí: 57. Groß

Hosté:

Domácí: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (88. March) – Groß (84. Kayal) – G. Murray (90+3. Ulloa).

Hosté: de Gea – Darmian (68. Shaw), Smalling, Rojo (76. McTominay), Young (C) – Fellaini (68. Lingard), N. Matić, P. Pogba – Mata, Rashford, Martial.

Branky: 43. Shaqiri - 68. McArthur, 86. van Aanholt

Stoke poslal do vedení tečovanou střelou z přímého kopu Shaqiri, hosté ale po přestávce utkání otočili. Nejprve v 68. minutě zakončil rychlý protiútok McArthur a čtyři minuty před koncem završil obrat po Shawcrossově chybě van Aanholt.

Crystal Palace má se ziskem 41 bodů definitivní jistotu záchrany. Navíc se mu povedlo uhájit prvoligovou příslušnost i přesto, že prvních sedm utkání sezony prohrál. To se naposledy podařilo Liverpoolu před 118 lety.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Crystal Palace 1:2. Domácí po 10 letech sestoupili
1080p 720p 360p

Domácí: 43. Shaqiri

Hosté: 68. McArthur, 86. van Aanholt

Domácí: Butland – Johnson (77. Campbell), Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – Shaqiri, Allen, Ndiaye, Bauer – Diouf, Crouch (67. Sobhi).

Hosté: Hennessey – J. Ward (40. Kelly), Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur, Milivojević (C), Cabaye (63. Ch. Benteke), Loftus-Cheek – Townsend (88. Schlupp), Zaha.

Branka: 90.+3 Livermore

West Bromwich pokračuje v solidních výkonech pod dočasným manažerem Darrenem Moorem. Pod jeho vedením si připsal 11 bodů z posledních pěti utkání. O vítězství nad favorizovaným Tottenhamem rozhodl ve třetí minutě nastavení po závaru před bránou Livermore. "Kohouti" tak nevyužili šanci posunout se na třetí místo před Liverpool.

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Tottenham 1:0

Domácí: 90+2. Livermore

Hosté:

Domácí: Foster – Nyom, C. Dawson, Hegazy, Gibbs – Phillips, Livermore, Brunt (C), McClean (87. Krychowiak) – Jay Rodriguez (79. Chadli), Rondón (73. Sturridge).

Hosté: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen (85. F. Llorente) – Trippier, Wanyama, Alli (67. Son), Rose – Eriksen, Lamela (78. Lucas Moura) – Kane.

Branka: 37. Fraser

Setrvání v soutěži slaví Bournemouth, který si poradil nejtěsnějším rozdílem se Swansea. Jedinou branku vsítil v 37. minutě po signálu z přímého kopu Fraser. "Labutě" mají po třetí porážce v řadě náskok pouze bod na sestupové příčky.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Swansea 1:0

Domácí: 37. Fraser

Hosté:

Domácí: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké – Fraser, L. Cook, Surman, Daniels – Pugh (78. Gosling), C. Wilson (90. Mings), J. King (90. Mousset).

Hosté: Fabiański – van der Hoorn (72. An. King), F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Dyer (59. T. Abraham), Ki Song-jung (77. L. Narsingh), T. Carroll, Roberts – A. Ayew, J. Ayew.

Hosté: 34. Mário, 64. Noble

Domácí: Hamer – Benalouane, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Adrien Silva, Iborra (46. Dragović), Choudhury (61. Iheanacho) – Diabaté (61. Gray) – Vardy.

Hosté: Adrián – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Mário, Masuaku (90+3. Evra) – Lanzini (75. Carroll) – Arnautović (79. E. Fernandes).

Branky: 90.+6 Davies - 56. Redmond

Southampton vedl od 56. minuty po gólu Redmonda, který si naběhl na zadní tyč a hlavou překonal Pickforda. Jenže pět minut před koncem se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Jošida a v šesté minutě nastavení vyrovnal z poslední akce zápasu Davies.

SESTŘIH Premier League: Everton - Southampton 1:1

Domácí: 90+6. Davies

Hosté: 56. Redmond

Domácí: Pickford – Coleman, Jagielka (C) (80. Klaassen), M. Keane, Baines – Gueye, Schneiderlin – Vlašić (58. Niasse), Davies, Bolasie (46. Ra. Funes Mori) – Tosun.

Hosté: A. McCarthy – Bednarek, Jošida, Hoedt – Soares, Romeu, Lemina (46. Redmond), Bertrand (C) – Tadić (70. Ward-Prowse), Ch. Austin (77. S. Long), P.-E. Höjbjerg.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)

1.  Liverpool 6 6 0 0 14:2 18
2.  Manchester City 6 5 1 0 19:3 16
3.  Chelsea 6 5 1 0 14:4 16
4.  Watford 6 4 1 1 11:6 13
5.  Tottenham 6 4 0 2 12:7 12
6.  Arsenal 6 4 0 2 12:9 12
7.  Manchester Utd. 6 3 1 2 9:9 10
8.  Bournemouth 6 3 1 2 10:11 10