Premier League | Petr Čech bude jedničkou? Trenér Arsenalu prozradil svůj záměr s brankáři | iSport.cz
13. července 2018 • 12:15

Trenér Arsenalu promluvil o Čechovi. Prozradil svůj záměr s brankáři

Autor: iSport.cz, apr
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový trenér londýnského Arsenalu Unai Emery poprvé předstoupil před novináře a prozradil, jaké byly jeho první dva týdny po nástupu do funkce. Ambiciózní kouč mimo jiné nastínil, jaká je situace kolem boje o post brankářské jedničky, kterého se účastní i český gólman Petr Čech. Arsenal má v přípravě pět gólmanů, z nich tři v týmu zůstanou do ostré sezony.Emery přišel do Arsenalu v létě poté, co skončila dvaadvacetiletá éra legendárního Arséna Wengera. „Na začátku pro mě bylo důležité poznat klub, seznámit se s hráči a lidmi, kteří tu pracují, a celkově s prostředím. Následně jsme začali na trénincích pracovat na taktice,“ uvedl španělský kouč.

Tréninkový proces běží dva týdny a Emery ocenil přístup svých svěřenců. „Hráči pracují velmi tvrdě, jejich kvalita je vysoká a věřím, že když budou dodržovat mé pokyny, budeme se posouvat k lepším výkonům. Musíme jít krok po kroku a postupně se připravovat na první zápas proti Manchesteru City,“ dodal.

Po příchodu Němce Bernda Lena se na Emirates Stadium řeší, kdo bude brankářskou jedničkou. „Momentálně chci pracovat s Petrem Čechem, Berndem Lenem, Emilianem Martinezem, Mattem Maceyem i s Davidem Ospinou. Vím, že je to velký počet brankářů, ale do budoucna chci mít v klubu tři. Nyní pracuji se všemi, sleduji je každý den a po přípravěm, před startem sezony, se rozhodnu, kdo bude jedničkou,“ prozradil svůj záměr Emery.

Petr Čech bojuje o post jedničky Arsenalu
Petr Čech bojuje o post jedničky Arsenalu

Kromě zmíněného brankáře Bernda Lena přivedl Emery do Arsenalu také obránce Sokratise, Stephana Lichtsteinera a Lucase Torreiru, a také záložníka Mattea Guendouziho. „Podepsali jsme hráče, které jsme podepsat chtěli. Jsem s mužstvem spokojený. Pokud do konce přestupního období podepíšeme ještě někoho, bude to maximálně jeden, nebo dva hráči. Nicméně musela by se objevit opravdu dobrá příležitost na nějakou velkou posilu. Kádr jinak bude takový, jaký je,“ objasnil Emery. Hovoří se o tom, že by Arsenal mohl posílit Steven N´Zonzi, nicméně tuto spekulaci trenér „Gunners“ vyvrátil.

Úlohou nového kouče bude také rozhodnout, kdo bude kapitánem. „Už jsme o tom v klubu mluvili, nicméně mou ideou je nejprve hráče poznat jak po herní, tak po charakterové stránce. Chtěl bych mít v mužstvu zhruba pět kapitánů, ale jejich jména zatím nevím. V tuto chvíli je prvním kapitánem Laurent Koscielny, což respektuji. Kdo se k němu přidá, určí teprve čas. Chci, aby to byly silné osobnosti v šatně a hráči s respektem,“ zdůraznil Emery.

Arsenal se nyní chystá na svém přípravném kempu na první přátelské utkání, které sehraje v sobotu od 16 hodin v Meadow Parku proti týmu Boreham Wood. Sezonu pak zahájí londýnský klub 12. srpna domácím duelem proti Manchesteru City. 

 
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud