Bojkot v Newcastlu! Hráči odmítli pózovat i pro grafiku se sestavou | iSport.cz
7. srpna 2018 • 16:25

Bojkot v Newcastlu! Hráči odmítli pózovat i pro grafiku se sestavou

TOP VIDEA
Brazilce jsme dostali do úzkých. Výkon v první půli byl kvalitní, těšilo Šilhavého Brazilce jsme dostali do úzkých. Výkon v první půli byl kvalitní, těšilo Šilhavého
Češi nad Brazílií vedli, po nadějné půli ale Coutinho a spol. zabrali a vyhráli 3:1 Češi nad Brazílií vedli, po nadějné půli ale Coutinho a spol. zabrali a vyhráli 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Newcastle United řeší pár dní před startem Premier League problém, který může výrazně narušit start nové sezony. Jeho fotbalisté totiž odmítají plnit své mediální povinnosti. Proč? Na vině jsou neproplacené bonusy, které měli obdržet za své výkony v minulé sezoně. Dokud majitel klubu, kde působí i exsparťanský brankář Martin Dúbravka, celou záležitost nevyřeší, bude bojkot pokračovat.Velké rozpaky nastaly v Newcastlu ve chvíli, kdy v pondělí večer přišli na otevřený trénink televizní reportéři, kameramani a fotografové. Na základě dohody s Premier League jim měli být hráči Newcastlu k dispozici, nicméně tomu tak nebylo.

Novinářům odmítli poskytnout jakoukoliv spolupráci. A tak třeba ani nepózovali pro grafiky, které používají televizní společnosti pro zobrazování postav před jednotlivými zápasy. Podle deníku The Guardian se hráči vyhýbali i interní klubové televizi.

Proč hráči sáhli k takovému chování? Problém je v nevyplacených bonusech. Před startem sezony 2017/18 proběhla jednání mezi Mikem Ashleym, majitelem Newcastlu, a kapitánem Jamaelem Lascellesem, na kterých bylo domluveno, že pokud tým udrží prvoligovou příslušnost, rozdělí majitel mezi hráče bonus ve výši čtyř milionů liber.

To ale není vše. Každé další lepší umístění než 17. místo, které zajišťuje v Premier League záchranu, mělo přinést do kabiny další milion liber navíc. Newcastle obsadil v uplynulém ročníku 10. místo a bonus tak měl činit 11 milionů liber. Hráči však žádný nedostali.

Newcastlu nyní hrozí pokuta za porušení smluvních povinností s držiteli vysílacích práv. Podle pravidel Premier League musí být celá záležitost mezi klubem, hráči a médii vyřešena před výkopem sobotního zápasu 1. kola, tedy do 13:30 SELČ, kdy Newcastle na svém stadionu přivítá Tottenham.

Vedení Premier League zatím klub za pondělní prohřešek nepotrestalo, věří totiž, že dojde k dohodě a veškeré materiály k sobotnímu zápasu budou včas k dispozici. Ale bude-li spor pokračovat, trest v podobě pokut přijde.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

31. kolo
Články odjinud


Články odjinud