Pomohou United miliardy? O klub se zajímá saúdský princ s obřím majetkem | iSport.cz
16. října 2018 • 14:36

Pomohou United miliardy? O klub se zajímá saúdský princ s obřím majetkem

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič? Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič?
Vémola v pořadu Fight! Nevěděl jsem, že by byl Marpo jen potrava, říká Vémola v pořadu Fight! Nevěděl jsem, že by byl Marpo jen potrava, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změní „rudí ďáblové“ majitele? Je tomu 13 let, co americká rodina Glazerů koupila většinu akcií Manchesteru United. Od té doby z něj udělali nejdražší fotbalovou značku na světě. Nyní však podle deníku The Sun o klub projevil zájem saúdskoarabský korunní princ Mohammad bin Salman, jehož majetek dosahuje výše 850 miliard liber (25 bilionů korun).Manchester United by mohl v nejbližší době získat nového majitele, alespoň částečného. Podle deníku The Sun o klub totiž projevil zájem Mohammad bin Salman, druhý nejvýše postavený člověk ve vládě v Saudské Arábii po králi. Důvodem jeho zájmu by mohla být hospodářská a politická soutěž států v Perském zálivu. Hodlá se prý totiž vyrovnat katarským majitelům Manchesteru City.

33letý Bin Salman se chce proslavit ve světě fotbalu a věří, že Manchester United je perfektní k akvizici.

Prodejní cena aktuálně osmého týmu Premier League se momentálně pohybuje mezi třemi a čtyřmi miliardami liber. Není však jasné, zda by Salman koupil celou část akcií. Existuje také varianta, že odkoupí pouze jejich zlomek.

Saúdská Arábie se již dostala do světa sportu investicemi ve Formuli 1 a WWE, ale s fotbalem to v zemi není snadné. Kanál Qatari beIN Sports je tam zakázán, nicméně kanál BeoutQ, který sídlí v Saúdské Arábii, zřizuje „pirátské“ vysílání anglické ligy.

Momentálně zatím není jasné, zda bude rodina Glazerů ochotna klub prodat. Nicméně Avram Glazer (57) v poslední době strávil spoustu času právě v Saúdské Arábii, navíc by se měl koncem měsíce zúčastnit konference investorů v Rijádu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

21. kolo
Články odjinud


Články odjinud