Kluby Premier League se dohodly: videorozhodčí od příští sezony | iSport.cz
15. listopadu 2018 • 17:10

Kluby Premier League se dohodly: videorozhodčí od příští sezony

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V anglické fotbalové lize by měl od příští sezony začít fungovat videorozhodčí (VAR). Kluby Premier League se na tom domluvily na dnešním setkání. Vedení soutěže nyní podá formální žádost k Mezinárodní pravidlové komisi IFAB a Mezinárodní fotbalové federaci FIFA.V Anglii od roku 2013 funguje technologie, která monitoruje, zda míč přešel plným objemem brankovou čáru. Videorozhodčí však byl na ostrovech delší dobu odmítán a kluby Premier League v dubnu anonymně hlasovaly proti jeho zavedení od aktuální sezony.

VAR pomáhá hlavním sudím na hřišti při nejasných a sporných momentech, technologii už používají například nejvyšší soutěže ve Španělsku, Itálii a Německu, funguje i v české lize. Letos měl videorozhodčí premiéru na mistrovství světa v Rusku a od příštího ročníku je v plánu zavedení videa také v elitní Lize mistrů.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

21. kolo
Články odjinud


Články odjinud