Aubemeyang zachránil Arsenal, Newcastle opět vyhrál a stoupá tabulkou

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Arsenal porazil ve 13. kole anglické fotbalové ligy Bournemouth na jeho půdě 2:1 a stáhl ztrátu na čtvrtou Chelsea na jeden bod. Blues už v sobotu neuspěli v městském derby proti Tottenhamu. Porážka 1:3 pro ně byla tou vůbec první v tomto ročníku Premier League. Vedoucí Manchester City zvítězil na hřišti West Hamu 4:0. Liverpool díky třem gólům po přestávce porazil 3:0 Watford. Manchester United pouze remizoval bez branek doma s Crystal Palace. Fulham v prvním zápase pod vedením nového trenéra Claudia Ranieriho porazil 3:2 Southampton. Newcastle vyhrál už potřetí za sebou, když zdolal Burnley 2:1.

Aubameyang zařídil tři body pro Arsenal

Fotbalisté Arsenalu po sérii tří remíz v anglické lize porazili Bournemouth na jeho hřišti 2:1. Vítěznou branku vstřelil gabonský útočník Aubameyang. "Kanonýři" naposledy prohráli v srpnu s Chelsea (2:3). Od té doby protáhli svou šňůru na sedmnáct utkání bez porážky ve všech soutěžích. Naopak Bournemouth prohrál potřetí v řadě.

Hosté vedli po půl hodině hry zásluhou domácího obránce Lermy, který si srazil centr do vlastní branky. Bournemouth ale do poločasu vyrovnal díky trefě Kinga, pro něhož to byla pátá branka v deseti zápasech v Premier League.

Po změně stran se prosadil nejlepší střelec Arsenalu Aubameyang, který stál na konci bleskurychlé akce. Na svůj střelecký účet si připsal už osmou branku a spolu s argentinským útočníkem Agüerem z Manchesteru City se dělí o pozici nejlepšího kanonýra soutěže.

Brankář Petr Čech zůstal pouze mezi náhradníky, v anglické lize dostává přednost německý gólman Bernd Leno a na bývalého reprezentanta zbývají pohárové duely. Naposledy vychytal Čech čisté konto v Evropské lize proti Sportingu Lisabon.

Arsenal si díky výhře upevnil pozici v první pětce, na vedoucí City ale ztrácí osm bodů. Bournemouth je i přes dnešní prohru v klidném středu tabulky.

Pierre-Emerick Aubameyang dává ve skluzu svoji osmou branku v sezoně Pierre-Emerick Aubameyang dává ve skluzu svoji osmou branku v sezoně

Městká řežba pro Kohouty

V londýnském derby vedl Tottenham od osmé minuty, kdy Eriksen našel z přímého kopu hlavu Alliho a ten prodloužil míč za Arrizabalagova záda. Po čtvrthodině hry zvýšil Kane, který svou střelou z dálky na přední tyč překvapil Arrizabalagu. Brankář Chelsea následně svůj tým podržel při velkých šancích Son Hung-mina a Alderweirelda.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Chelsea, gól ale padl opět na druhé straně. Po sólu přes půl hřiště Son Hung-min obehrál ve vápně i stopera Luize a vstřelil svůj 50. gól v dresu "Kohoutů".

"Blues" snížili v 85. minutě, svůj první ligový gól v sezoně dal důraznou hlavičkou Giroud. Francouzský reprezentant si jako druhý hráč v historii Premier League připsal 20. gól z pozice střídajícího hráče. První porážku po 18 soutěžních zápasech už ale svěřenci Maurizia Sarriho neodvrátili.

City nadále kraluje

"Citizens" rozhodli o svém vítězství třemi góly v prvním poločase. V 11. minutě se po rychlém protiútoku trefil o tyč David Silva a za osm minut přidal druhý gól po Saného přihrávce Sterling.

Oba hráči si role vyměnili při třetím gólu Manchesteru a Sané přidal ještě čtvrtou branku v nastaveném čase. City drží po páté výhře v řadě náskok dvou bodů na druhý Liverpool, ve 13 ligových utkáních vstřelili už 40 gólů.

Smrtícící druhý poločas Liverpoolu

Liverpool se na hřišti Watfordu dlouho nemohl střelecky prosadit, skóre otevřel až v 67. minutě po Maného přihrávce Salah. O devět minut později se trefil krásně z přímého kopu Alexander-Arnold.

Těsně před koncem řádné hrací doby upravil na konečných 3:0 z dorážky hlavou Firmino. To už nebyl na hřišti kapitán "Reds" Henderson, který musel po druhé žluté kartě předčasně do kabin.

Fulham se s Ranierim odrazil ode dna

Záchranářskou bitvu mezi Fulhamem a Southamptonem začali lépe hosté. V 18. minutě je poslal do vedení Armstrong, londýnský celek ale ještě do konce poločasu vývoj otočil. V 33. minutě se poprvé od září prosadil hlavou Mitrovič a deset minut nato zužitkoval přesnou Sessegnonovu přihrávku před prázdnou branku Schürrle.

Po přestávce dokázali hosté znovu srovnat zásluhou Armstrongovy rány zpoza vápna pod břevno, ale první ligovou výhru po devíti zápasech zařídil Fulhamu svým druhým zásahem Mitrovič.

Newcastle stoupá nahoru

Newastle vyhrál potřetí za sebou a v tabulce vystoupal už na 13. místo. Svěřenci španělského trenéra Rafaela Beníteze vyhráli na stadionu Burnley 2:1.

Ve čtvrté minutě si domácí stoper Mee vstřelil vlastní gól a zanedlouho vedli hosté už o dvě branky, když se hlavou prosadil Clark. Bývalého brankáře Liberce a pražské Sparty Dúbravku pak ještě před poločasem překonal Vokes, ale po změně stran se už stav 1:2 nezměnil.

V 50. minutě mohl dát třetí gól hostů Ritchie, jenže zblízka minul odkrytou branku. Zvýšit nedokázal ani střídající Joselu, jehož střelu zastavila tyč. Obrana Newcastlu pak už těsnou výhru uhájila, vyrovnat přitom zkusil i domácí brankář Hart, který se v závěru vydal do soupeřovy šestnáctky.

Newcastle vytěžil z úvodních deseti kol Premier League jen tři body za remízy, ale poslední tři zápasy mu vyšly. Zato Burnley naposledy vyhrálo na konci září a od sestupových příček ho dělí jen bod.

Výkop zápasu byl o půl hodiny opožděn. Odložení si vyžádala zdravotní indispozice delegáta, který zkolaboval před nástupem obou týmů v tunelu. Záchranáři muže převezli k ošetření do nemocnice.

Huddersfield konečně vyhrál venku

Fotbalisté Huddersfieldu poprvé v tomto ročníku anglické ligy vyhráli na hřišti soupeře. O vítězství 2:0 ve Wolverhamptonu se dvěma góly postaral záložník Aaron Mooy, který se trefil po 344 dnech. Naposledy dal dva góly Watfordu.

Domácí prohráli potřetí za sebou na domácí půdě, na vítězství čekají už čtyři zápasy.