Autor: mck
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Jsou ve velké krizi. Loňská kometa Premier League Burnley se utápí v mizerných výsledcích. Ten poslední se zrodil v pondělním zápase proti Newcastlu (1:2). V nastavení druhého poločasu chtěli domácí smazat jednogólové manko a onen chtíč byl patrný především na brankáři Joeovi Hartovi. Ten se zpod tří tyčí teleportoval do středu zálohy, kde se poměrně úspěšně staral o rozehrávku. A fanouškům se počínání jednatřicetiletého muže líbilo. Nebo ho spíše hodnotili v kontextu letargie anglického klubu.

Jen poslední Fulham nechal do své sítě proniknout více gólů. Děravá defenziva není ani vyvážená dobrým počtem vstřelených branek. Suma sumárum, Burnley se nachází na ošemetném 17. místě - jen jednu pozici, a jeden bod, nad zónou, která znamená propad o soutěž níž. Z posledních šesti zápasů vytěžilo jen dvě remízy.

Kýžené tři body se nedostavily ani během pondělního večera, kdy celek Seana Dycheho hostil na svém stánku s názvem Turf Moor Newcastle. Když se nedaří, tak se zkrátka bortí všechno. Už ve 4. minutě si střelu zpoza vápna srazil do vlastní sítě stoper Burnley Mee. A o chvilku později už „Clarets“ prohrávali 0:2.

Naději dal domácím Vokes, jenž snížil ještě před koncem první pětačtyřicetiminutovky. Vyrovnání však nepřicházelo a rázem se hrálo nastavení druhého poločasu. A to byla chvíle pro Joe Harta, který vyrazil z brankové čáry do středu zálohy. Gólman, který drtivou většinu své dosavadní kariéry spojil s Manchesterem City, z vlastní poloviny hřiště dvakrát rozehrál ve stylu rozeného kreativního záložníka. Přítomnost v šestnáctce soupeře při standardce Burnley byla samozřejmostí.

Joe Hart v roli záložníka:

Gól však posila s rukavicemi nepomohla přivát. A skepse fanoušků klubu, který byl založený již v roce 1888, se jevila jako velmi zřejmá.

V rámci své zhrzenosti příznivci Burnley hodnotili Hartovo krátké ofenzivní představení v porovnání se zbytkem týmu jako velmi zdařilé. „S Hartem jsme toho udělali více za jednu minutu, než předtím za celý zápas,“ nechal se slyšet jeden z nich. „Když Joe Hart pošle do vápna dva nejlepší centry za celý druhý poločas, víte, že máte problém,“ zněla jedna z dalších reakcí.

Právě práci s míčem považoval Pep Guardiola během Hartova působení u Citizens za nedostatek, který i přispěl k tomu, že rodák ze Shrewsbury tým z Manchesteru opustil.

Teď Hart určité dovednosti prokázal, ovšem žádné body nepřinesly.

Brankář, který má v reprezentaci Albionu odchytáno 75 zápasů, by ale nyní – jak již bylo naznačeno – potřeboval magické schopnosti především v samotném jádru jeho práce. Burnley totiž za 13 zápasů dostalo 27 gólů. V loňském ročníku stejné cifry „dosáhl" mančaft ze severu Anglie až ve velmi pokročilé části sezony, konkrétně 31. března.

Trenér Sean Dyche ale nepropadá po osmé porážce v tomto ročníku panice. „Byly zde momenty, kdy jsme hráli opravdu dobře. Pokud nekoukáme na výsledek, začínáme se vracet k tomu, co si myslíme, že dokážeme,“ říkal po zápase kouč, který je u týmu již od roku 2012. Sám ale ví, že bez hmatatelných důkazů se z aktuální propasti dostává těžko. „Výsledků samozřejmě musíte dosáhnout. To je součást byznysu, ve kterém se nacházíme,“ dodal Dyche.

Hrozbu jménem sestup do Championship bude chtít Burnley začít zahánět v sobotu proti Crystal Palace.

Stoper Burnley Ben Mee si v prvním poločase nešťastně srazil soupeřovu střelu do vlastní sítě

1. Manchester City 38 32 2 4 95:23 98
2. Liverpool 38 30 7 1 89:22 97
3. Chelsea 38 21 9 8 63:39 72
4. Tottenham 38 23 2 13 67:39 71
5. Arsenal 38 21 7 10 73:51 70
6. Manchester Utd. 38 19 9 10 65:54 66
7. Wolves 38 16 9 13 47:46 57
8. Everton 38 15 9 14 54:46 54