Premier League | Sarriho rozlítil debakl Chelsea. Hráče držel hodinu v šatně, neodjel s týmem | iSport.cz
1. února 2019 • 11:44

Sarriho rozlítil debakl Chelsea. Hráče držel hodinu v šatně, neodjel s týmem

Autor: roc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Chelsea padli ve středu v rámci 24. kola anglické Premier League na hřišti Bournemouthu, kde utrpěli vůbec nejhorší porážku v této sezoně (0:4). Výkon londýnského klubu pořádně rozezlil fanoušky i hlavního trenéra Maurizia Sarriho, jenž po závěrečném hvizdu držel hráče téměř hodinu v kabině. Následně s nimi ani neodcestoval autobusem, do Londýna se vydal po vlastní ose.Vzhledem k rozdílným kvalitám obou kádrů se před výkopem čekalo, že si Chelsea připíše další tři body do tabulky. Londýňané však nedokázali potvrdit roli velkého favorita, a přestože v první půli předvedli solidní výkon, v druhém dějství naprosto vyhořeli. Výsledkem byly čtyři obdržené góly a nejhorší porážka v aktuálním ročníku.

A nejen to. Takovýto výprask schytali "Blues" naposledy před 23 lety, tedy v době, kdy ještě slavný celek fungoval bez ruského miliardáře Romana Abramoviče, současného majitele. Chelsea tehdy padla 1:5 s Liverpoolem. Není divu, že středeční představení šestinásobného anglického šampiona pořádně naštvalo přítomné hostující fanoušky, kteří vyrazili podpořit svůj klub přímo na Vitality Stadium. Během závěrečných minut dali několikrát najevo svou nespokojenost.

Nadšení z toho, co se na hřišti událo, samozřejmě nepanovalo ani u trenéra Maurizia Sarriho. Italský taktik po závěrečném hvizdu požádal kolegy z realizačního týmu, aby jej nechali se svými svěřenci samotného v šatně, kde je následně držel téměř hodinu. Žádal od hráčů vysvětlení, proč nepřenesli do zápasu herní prvky z tréninku a nedodržovali stanovený taktický plán.

Londýnští plejeři v čele s hvězdným Belgičanem Edenem Hazardem pak dostali ještě jeden „úder“. Rozezlený Sarri s nimi totiž neodcestoval zpět domů týmovým autobusem, jak bývá ve zvyku, ale vydal se do Londýna soukromým autem. Jeho zklamání z druhé ligové porážky v řadě bylo zkrátka obrovské.

Jak moc jej druhá ligová porážka v řadě mrzí, šlo víceméně poznat také při jeho odchodu ze stadionu, kde jej zastavil jeden z fandů a požádal ho o vysvětlení výroků z tiskové konference. 60letý kouč na ní mimo jiné prohlásil, že své svěřence nejspíš nedokázal před utkáním dostatečně motivovat. Naštvanému příznivci, jenž se zvýšeným hlasem řekl, že horší výkon nikdy neviděl, se Sarri tváří v tvář omluvil.

Chelsea se kvůli porážce propadla za konkurenční Arsenal, který díky lepšímu skóre momentálně drží čtvrtou příčku. Pokud nebude bodovat ani v příštím kole, kdy na domácí půdě přivítá beznadějně poslední Huddersfield, může být Sarriho budoucnost v klubu citelně ohrožena.

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud