HANDtrick! Agüero uznal gól rukou, Arsenal potvrdil hrozivou bilanci

Autor: krm
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Nečekaná ztráta zapomenuta, tohle jsme zase my! Zhruba takový vzkaz jako by chtěli svým soupeřům poslat hráči Manchesteru City. Po úterní porážce v Newcastlu jasně ovládli šlágr pětadvacátého kola Premier League, když porazili Arsenal 3:1. Triumf mužstva kouče Pepa Guardioly řídil hattrickem Sergio Agüero. Třetí gól ovšem vstřelil v pádu rukou, což po zápase sám uznal. „Hattrick, nebo handtrick?“ ptal se na Twitteru v nadsázce expert BBC Gary Lineker.

Lepší začátek si City ani nemohlo přát. Už po padesáti vteřinách hry si Agüero ve vápně našel centr Laporteho a pohotovou rybičkou otevřel skóre. Málo vídaná věc se mu povedla podruhé během pěti dní. Zatímco v úterý ale jeho trefa z první minuty na body z Newcastlu nakonec nestačila, včera to bylo jinak. Rychlý gól předznamenal průběh celého zápasu.

Byť Arsenal zprvu alespoň výsledkově vzdoroval. Z první útočné akce londýnského celku totiž přesnou hlavičkou srovnal obránce Laurent Koscielny. Herně však City mělo viditelnou převahu, kterou postupem času zúročilo. „V Newcastlu jsem svůj tým nepoznával, hráči to věděli. Ale dnes jsme se vrátili zpátky,“ usmíval se po utkání spokojený trenér Pep Guardiola.

Vítězný gól dal Agüero těsně před přestávkou. Sterling si vyměnil míč s Gündoganem a argentinský střelec už měl na konci jejich parádní kombinace na jeden dotek jednoduchou úlohu. „Druhou branku jsme inkasovali v ten nejhorší možný moment,“ smutnil brankář Arsenalu Bernd Leno.

Kdo čekal, že „Gunners“ po změně stran vlétnou do útoku, pletl se. Domácí se o vítězství bát nemuseli, Arsenal totiž za celý druhý poločas vůbec nevystřelil! A jen potvrdil, že na hřištích soupeřů z velké ligové šestky zkrátka hrát neumí. Bilance? Z posledních jednadvaceti zápasů jen sedm remíz, jinak samé porážky.

Sergio Agüero vstřelil svůj třetí gól v utkání s Arsenalem rukou

„Soupeř udržel vysokou úroveň celých devadesát minut a ukázal nám svou převahu. My jsme se ve druhém poločase zhoršili,“ podotkl kouč Arsenalu Unai Emery.

Po hodině hry pak Agüero dosáhl na hattrick. Svůj desátý v Premier League, víc jich má jen legendární Alan Shearer (11). I když… Tahle branka podle všeho platit neměla. Třicetiletý forvard v pádu krkolomně zasáhl prudkou Sterlingovu přihrávku, míč se mu od stehna odrazil do lokte a pak skončil v bráně.

„Myslel jsem, že balon šel od mojí hrudi. Ale když jsem teď viděl opakovaný záznam, uznávám, že to byla ruka,“ prohlásil Agüero po zápase. „Gól neměl platit, protože jestli mi něco neuteklo, podle jména našeho sportu se má skórovat nohou, ne rukou,“ rýpl si expert BBC Chris Sutton. Další internacionál Gary Lineker pak Agüerův výkon na Twitteru vtipně překřtil na handtrick.

Rozhodčí si na hřišti ovšem ničeho nedovoleného nevšimli. Systém VAR v Anglii bude fungovat až od příští sezony, proto platilo konečné skóre 3:1. Manchester se v ligové tabulce přiblížil vedoucímu Liverpoolu na dva body, ten má ještě k dobru pondělní dohrávku s West Hamem.

„Po utkání v Newcastlu jsme ztráceli sedm bodů, teď je to jen o dva. Liverpool je pod tlakem, že musí zvítězit. Ale my se soustředíme na sebe, čeká nás těžký týden,“ připomněl kouč City Guardiola, že jeho svěřenci v nabitém programu Premier League narazí na Everton a Chelsea.

Domácí: 1. Agüero, 44. Agüero, 61. Agüero

Hosté: 11. Koscielny

Domácí: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte – B. Silva, Fernandinho, Gündoğan, D. Silva (C), De Bruyne (88. Mahríz) – Agüero (81. Jesus), Sterling.

Hosté: Leno – Mustafi (79. Mavropanos), Koscielny (C), Monreal – Lichtsteiner, Torreira, Guendouzi, Kolašinac (66. Denis Suárez) – Aubameyang, Iwobi (66. Ramsey) – A. Lacazette.

Domácí: Danilo, Stones, Jesus, Mahríz, Delph, Sané, Muric

Hosté: Čech, Alnaní, Ramsey, Suárez, Özil, Mavropanos, Nketiah

Domácí: Gündoğan

Hosté: Torreira