City v derby vyloupilo United a míří za titulem, Arsenal nečekaně padl | iSport.cz
24. dubna 2019 • 22:59

City v derby vyloupilo United a míří za titulem, Arsenal nečekaně padl

Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně

Anglická Premier League se nachyluje ke svému konci. Dohrávka 31. kola nabídla manchesterské derby mezi domácími United a City. Hosté pod taktovkou Pepa Guardioly vyhráli po gólech Silvy a Saného v druhém poločasu 2:0 a opět se dostali do čela soutěže o bod před Liverpool. Obhájci trofeje ukořistili již jedenácté vítězství v řadě. Pátý Arsenal vyhořel na hřišti Wolverhamptonu, s "vlky" prohráli Gunners 1:3.

První poločas na stadionu Old Trafford moc velkých šancí nenabídl. Více práce měl domácí brankář David de Gea, který si poradil s tvrdou ranou Bernarda Silvy i s pokusem Raheema Sterlinga, ale jinak United drželi s favoritem krok.

"Citizens" se ujali vedení v 54. minutě, kdy se Bernardo Silva prosadil přízemní střelou k tyči. Za dvanáct minut střídající Leroy Sané po Sterlingově akci propálil nejistého De Geu podruhé.

Hráči City v tomto ročníku nastříleli ve všech soutěžích už 157 gólů, čímž překonali vlastní anglický rekord. United prohráli třetí soutěžní utkání za sebou při skóre 0:9 a patří jim šesté místo.

Pátý Arsenal prohrál na hřišti nováčka Wolverhamptonu 1:3 a nevyužil šanci poskočit na čtvrtou příčku. "Kanonýři" s brankářem Petrem Čechem na lavičce prohráli třetí z posledních čtyř ligových utkání a na Chelsea ztrácejí bod.

Ve Wolverhamptonu se jako první v 28. minutě trefil Rúben Neves z přímého kopu a do přestávky ještě zvýšili Matt Doherty hlavou a Diogo Jota po individuální akci. Deset minut před koncem už pouze snížil Sokratis Papastathopulos hlavou po rohu. "Vlci" se posunuli na sedmou pozici

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY