Tottenham si upevnil třetí místo. Nejrychlejší gól výhru nepřinesl

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V zápase Watford - Southampton padl nejrychlejší gól v historii fotbalové Premier League. Hostujícímu útočníkovi Shaneu Longovi stačilo k otevření skóre pouze sedm sekund. O záchranu bojující Southampton vedení v dohrávce 31. kola neudržel a po gólu pro změnu z poslední minuty na hřišti sedmého týmu tabulky pouze remizoval 1:1. V druhé dnešní dohrávce Tottenham gólem v závěru porazil 1:0 Brighton a upevnil si třetí místo v tabulce.

Jedinou branku zápasu vstřelil v 88. minutě dánský záložník Christian Eriksen. Po přihrávce od Dele Alliho vypálil přesně zpoza vápna do levého dolního rohu a dal sedmý gól v sezoně. Tottenham má nyní tříbodový náskok před čtvrtou Chelsea, o další bod méně má Arsenal, který má ale zápas k dobru.

Ve Watfordu irský reprezentant Long hned po úvodním hvizdu a rozehrávce domácích atakoval stopera Craiga Cathcarta, zblokoval jeho nákop a s klidem překonal brankáře Fostera. Od začátku utkání uplynulo přesně 7,69 sekundy. Dvaatřicetiletý Long tím překonal rekord obránce Tottenhamu Ledleyho Kinga, který v roce 2000 vstřelil gól Bradfordu za 9,9 sekundy.