Premier League | Crouch se snažil vetřít k Lampardovi do Chelsea. Ale robot-dlouhán se loučí | iSport.cz
12. července 2019 • 14:10

Crouch se snažil vetřít k Lampardovi do Chelsea. Ale robot-dlouhán se loučí

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atypická fotbalová postava, jež na Ostrovech strašila nejednoho gólmana. Ostatně i brankářům, kteří čelili anglické reprezentaci, přidělal Peter Crouch pár vrásek na čele. Teď profesionální kariéra dvoumetrového střízlíka došla ke svému konci. Šutér se po kratičké anabázi v Burnley stal volným hráčem a teď už i bývalým... "Naše úžasná hra mi dala úplně všechno," napsal Crouch na Twitter, kde oznámil, že dává fotbalu sbohem. Ještě před ukončením kariéry se ale nikterak neostýchal "oslovit" jedny z nejzavedenějších značek. Chelsea i Real Madrid.Jeho dlouhé nohy a bezkonkurenční výšková hladina pro zakončování hlavou se staly na fotbalových trávnících legendární. Stejně tak se pro Petera Crouche stalo příznačné nahrbení, které vyplývalo z oné dlouhé postavy. Avšak naprosto korespondovala s jeho příjmením.

Crouch = anglicky hrbit se.

Fotbalový originál v rámci svého zaměstnání prolezl velkou část Anglie. Teď je jasné, že Burnley, kam zamířil v zimě, bylo vůbec poslední stanicí na jeho dráze aktivního hráče. Smlouva u Clarets totiž platila jen krátkodobě do konce sezony, tudíž se nyní osmatřicetiletý veterán stal volným hráčem.

„Hraju fotbal už 23 let, den co den. Je mi 38 let a věk poroste. Ale stále tuto hru miluju a budu do ní zapojen, i kdybych už tento rok nehrál,“ stvrdil svoji lásku k fotbalu bývalý anglický reprezentant pár dní zpět. Jasně tím naznačil, co přišlo nyní.

Definitivní konec kariéry muže, který se nesčetněkrát po svých trefách při oslavě proměnil v robota. 

„Kdyby mi někdo v 17 letech řekl, že si zahraju na světových šampionátech, budu ve finále Ligy mistrů, vyhraju Anglický pohár a dám přes sto gólů v Premier League, rozhodně bych se mu raději vyhnul," napsal Crouch na svém Twitteru.

S trochou nadsázky v posledních týnech ještě pošilhával po angažmá a nebál se ani velkých výzev. Z Ostrovů kontroloval situaci u madridského giganta Realu. „Hodně záleží na tom, jestli z Madridu odejde Gareth Bale, pak by se tam otevřel prostor,“ vtipkoval pro web Talksport Crouch v návaznosti na nejistou situaci velšské hvězdy v kádru Zidenine Zidana.

Dva metry a jeden centimetr vysoký muž se nebránil ani lasu z domácího prostředí. „Také jsem psal trenérovi Chelsea Franku Lampardovi, abych mu dal vědět, že jsem k dispozici,“ pokračoval s humorem rodák z Macclesfieldu.

Peter Crouch má za manželku pohledou Abbye Clancy
Peter Crouch má za manželku pohledou Abbye Clancy

Když přicházel na konci ledna do Burnley, měl v nejvyšší anglické soutěži 462 startů. Za celek z Turf Moor přidal pouhopouhých 6 zápasů, jiná trávil na lavičce, v některých duelech se nevešel ani mezi náhradníky.

Za nejlepších časů válel v Portsmouthu, Liverpoolu a Tottenhamu. Klid a pohodu pak našel ve Stoke City, kde strávil dlouhá léta. Za Potters dosáhl magické hranice 100 gólů v Premier league, což se před ním povedlo 25 mužům. On byl v době překonání vysněné stovky ze všech nejstarší.

„Cítím to tak, že jsem dosáhl na velmi dobré mety," může spokojeně prohlásit "Crouchy".

Už se tedy nebude hrbit na fotbalových trávnících.

Crouch zůstane v paměti jako vynikající zakončovatel, který dokonce pomohl výběru Three Lions 22 reprezentačními góly. Jako někoho, kdo se na hřišti nikterak nekrčil.

To je totiž další možný překlad slova „crouch“.

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud